Rovnátka a čelistní operace: Čelistní operace: Dva dny poté (23)

V rámci seriálu Rovnátka a čelistní operace, který byl publikován na blogu Rovnátka a život s nimi, je toto další díl. V úvodu budu vždy komentovat článek níže, který vyšel na výše zmíněném blogu.

Komentář 28.11. 2010: Tak tohle už byla pohodička. Hubu jsem měl nateklou jak po půlroční brigádě na ochutnávání hamburgerů, seznamoval jsem se s nástrahy tekuté stravy a konečně jsem se začínal věnovat četbě časopisů a knih. Takže vlastně pohodička.

Čelistní operace: Dva dny poté

Dva dny po operaci (5.2.). Zatím zotavování probíhá hladce. Sestry mění nádobky kapaček s antibiotiky, pomocný personál čas od času přinese něco k jídlu. Ranní vizita je hodně krátká, když říkám, že nic nebolí, skoro se ani nezastavují a pokračují k dalšímu pacientovi vedle.

Únava, spánek, koupel

Jsem stále docela unavený, ale už jsem úplně samostatný. V posteli si chvíli čtu, pak spím, pak píšu tohle a pak zase spím.
Včera k večeru jsem si řekl o prášek na spaní pro všechny případy. Kdybych nemohl usnout. Nakonec jsem usnul, takže prášek jsem zatím nevyužil.
Dneska jsem se dokonce odhodlal ke sprchování. Šlo to blbě, protože jednak zdejší sprchový kout není zrovna z těch nejvíce user-friendly, navíc jsem měl na ruce stále kanylu přelepenou náplastí, což se nesmí namočit.
Takže s jednou rukou na hlavou jsem se nakonec osprchoval, ale dalo to zabrat. 🙂
Pomalu si zvykám na to, že mám pusu svázanou gumičkama. Nemůžu pohnout čelistí skoro ani kousek. I když trochu to jde, ale raději to nezkouším.
Zítra by měla proběhnout první výměna gumiček.

Největší problémy mi ale dělá to, že si po jídle mám vyčistit zuby. Jak narvat do oteklé pusy kartáček? Tak je to takové čištění nečištění. Bojím se, aby si to tam nerozdráždil, nebo abych si neublížil… Ale je to nutné.

 


Všechny díly seriálu o rovnátkách a čelistní operaci:

 

Leave a comment