Workhackerův digest – T19

Tento týden opět přinesl pár zajímavých článků, opět jeden gadget. Kromě toho mě zaujala kniha složená z tweetů a dokonce ilustrovaná tweeteřany, mrkneme se na to, co s inovacemi nebo na pár rad, jak vést obchodní jednání a schůzky. A tento týden mě zaujal také management tool pro twitter – Commun.it.

Globe – šperk od Swarovski v kouli s chytrým světlem

A začneme opět u hardwarové inovace. Tahle koule není ledajaká koule. Obsahuje jednak šperk od Swarovskiho a k tomu nějakou tu chytrou elektroniku. Umí to třeba posílat vzkazy někomu blízkému, umí to blikat podle srdečního rytmu někoho, kdo má na sobě Apple Watch. Mrkněte sami na video:

Objednávat Globe od momenzz můžete na Indiegogo.com za 110 USD plus poštovné.

První twitterová kniha o marketingových textech, navíc ilustrovaná fanoušky

ORBIS TWEETUS je ilustrovaná kniha složená z tweetů o tom, jak psát marketingové texty. Tyto tweety ilustrovali sami fanoušci stránky Ottocopy.cz, kde se celý nápad původně objevil. Můžete ještě zhruba do poloviny června 2017 podpořit na HitHit.cz.

Děláte práci, která Vás opravdu baví?

Otázka sice může znít jako klišé, ale málokdo v ní má jasno. Pokud Vaše odpověď není jednoznačné „jasně!“, pak se zkuste zamyslet (a odpovědět) na další otázky v tomto článku.

Roboti si o svoje práva (prý) řeknou

Říká Alžběta Krausová, která se zabývá právem umělých bytostí. A věřím jí to, protože ona sama se už zcela jistě na roboty dívá jako na živé bytosti. Protože jinak by řekla „roboty si o svoje práva řeknou“. 😉 Rozhodně je to ale zajímavý rozhovor, který stojí za přečtení.

Commun.it – systém pro správu vašeho twitteru

Zkouším aplikaci Commun.it, přes kterou spravuji svůj twitter účet. Commun.it umí mj. napovídat, koho se vyplatí sledovat, kdo Vás nejvíce ovlivňuje, komu jste zapomněli odpovědět na tweet atd.

Nyní nabízejí 50 % slevu (35 $ / měsíc), ale když se zaregistrujete a budete to používat týden dva, postupně se dostanete až na 70 %. 😉  

Jak co nejlépe zvládnout a vést porady a jednání

Tohle je moc pěkný příspěvek českého Forbesu – Jak co nejlépe zvládnout a vést porady a jednání. Na několika stránkách si můžete osvěžit (nebo se přiučit), jak by se měli vést schůzky, setkání, obchodní porady nebo třeba taky pohovory s uchazeči o práci.

 

5 nejlepších článků o inovacích

Za povšimnutí stojí tento článek od Filipa Fraňka, kde shrnuje 5 top článků, které se nějakým způsobem týkají inovací, hlavně tedy praktickou stránkou inovace. Chápu, že 5 článků může zabrat nějaký čas, ale nejsou to kecy.

(Autorův twitter: @filipfranek)

A závěrem opět pohled na Twitter

https://twitter.com/robertvlach/status/862640840287629313

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar