Workhackerův digest – T20

Dnes tu máme opět mix hardwaru v podobě nabíjecí matky, dále opět třeba dva články se zajímavými tipy (o efektivitě a nadpisech článků), odkazuji také na zajímavý článek o copywritingu od Sibiřanky a už určitě víte, že Alza se rozhodla pustit do svého baráku Bitcoiny. Pojďme na to.

The MotherBox – TRUE Wireless Charging

Tahle koule (mnohostěn), které si říká The MotherBox prý umí bezdrátově a hlavně bezdotykově nabíjet vaše telefony. Vypadá to hodně dobře,  otázkou je, zda to také bude dobře fungovat.

Objednávat můžete na Indiegogo.com.

12 tipů jak pracovat efektivněji

V článku 12 Productivity Tips for Work Wise Week najdete pár (otřepaných) rad, jak si poradit s efektivitou, prokrastnací atd.

Pokud se vám nechce tak si to tu zopakujeme:

 1. Připravte se den dopředu
 2. Eliminujte ruzná vyrušení (zejm. notifikace)
 3. Vyhněte se  multitaskingu
 4. Delegujte nebo ooutsourcuje úkoly
 5. Automatizujte některé činnosti
 6. Ujasněte a stanovte si cíle
 7. Vytvořte si rutinní činnosti
 8. Vylaďte si pracovní prostředí
 9. Dejte si pauzu
 10. Naučte se říkat „NE“
 11. Dbejte a dělejte něco pro zdraví
 12. Oslavujte úspěchy

V Alze nakoupíte už i za Bitcoiny

Co k tomu dodat. Alza věří, že Bitcoin půjde ještě víc nahoru, tak je začala sbírat. Více v  článku na Letemsvetemapple.eu.

Dobrý copywriter píše jako vaše máma, kdyby se nesnažila znít hóch

Na Sibiranka vyšel krátký, ale zajímavý text o tom, jak psát pro lidi. Pokud něco píšete, nedejbože píšete marketingové texty, článek Dobrý copywriter píše jako vaše máma, kdyby se nesnažila znít hóch si musíte prostě přečíst.

TolerancePlno: Otázka velikosti

Velmi trefný text Otázka velikosti. O moudrosti, o dospívání a o tom, že vlastně nikdo až tak úplně nedospěje. Mně se tento krátký text hodně líbí.

Autor: Bára Perglová, twitter: @perglovabara

30 triků a tipu na marketing pro drobné podnikání

Tak zase, hodně věcí je ohraných, ale proč si je nepřipomenout. V článku 30 free small business marketing tactics na Squirrels & Bears.

Google AI – umělá inteligence

Google se naplno pustil do Artificial Intelligence (AI). Na ai.google  začal nabízet sadu nástrojů, díky kterým může být AI a zpracování velkého množství dat průchozejší a snadnější.

19 fíglů jak psát nadpisy, které upoutají pozornost

Patrik Gajdoš sepsal poměrně podrobně 19 pravidel o tom, jak psát nadpisy článků. Nejde tu vybrat jeden, ale zajímavostí toho článku je to, že nejprve autor shrnul všechny do jednoho obrázku a až pak je podrobněji rozvedl v textu. Dobrá forma.

Autor: Pavel Gajdoš, twitter: @gajdospa

A na závěr opět Twitter moudra

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar