Workhackerův digest – T18

I minulý týden, který byl kratší o 1 den, se urodilo pár kousků k zaznamenání. Tak začneme šlofíkem v kanceláři, pak si odpočatí poslechneme rozhovor Roberta Vlacha s Markem Prokopem, následovat bude seznam nejdůležitějších firem z oboru IoT a nakonec se zastavím u copywritera, který mě též hodně zaujal. Je jím Marián Kábele.

PausePod – dáchněte si u stolu v kanceláři

Nemáte-li v kanceláři sofa, nebo nějakou odpočívárnu, mohl by se vám hodit tento skládací odpočívací vak / stan. Aktuálně se na něj sbírá podpora na Kickstarteru, můžete se přidat také. Dá se složit do takové nevelké tašky na rameno a když ho rozložíte, odstíní vás vizuálně od okolí, nikoliv akusticky. Takže pokud si ho budete chtít rozložit na poradě a během ní si dáš šlofíka, ujistěte se, že při něm nechrápete.

Rozhovor Roberta Vlacha s legendou českého digitálního marketingu Markem Prokopem

A až si odpočinete, mrkněte na rozhovor s Markem, autorem slavné Sovy v síti. Ta vypadá snad 15 let stále stejně, ale vytuněné peří asi není to, co od sovy přece očekáváte, že? 😉

Nu, co víc dodat… pohodlně se usaďte, naprdejte si popcorn a sledujte:

(autorem jest Robert Vlach, @robertvlach a obětí Marek Prokop, @marekp)

PS: Nekorektní poznámka. Ač sleduju Marka od té doby, co začal se Sovou v síti, i tak mě překvapilo, že mu není 40, jak jsem si doteď myslel. Asi má pravdu kamarád z Ostravy, vášnivý letec, který říká: „Letí to, pyčo!“ Asi nemyslel letadlo…

Kde hledat inspiraci pro blog

Na blogu Squirrels And Bears vyšel krátký přehled zdrojů, kde hledat inspiraci pro váš blog. Nejedná se ale na běžné poučky, ale soubor několika odkazů na služby, které Vám mohou napovědět. Pro mě nové třeba Linkedin Pulse (zprávy) nebo Visualistan, kde můžete sledovat nejnovější (a aktuálně přidané) infografiky. Visualistan je navíc dobrým místem k inspiraci na infografiku.

Místo aplikace Skitch zkuste Annotable

Skitch od Evernote už není rozvíjen a podporován, ale objevil se podobný nástroj – Annotable, který se může hodit pro váš iPad či iPhone. Více o Annotable na Lifehacker.com nebo Annotable ke stažení na iTunes.

Nejdůležitější české IoT firmy

Seznam firem, které nejvíce ovlivňují IoT (Internet of Things) scénu v ČR sestavil Michal Vydržel.

(autor: Michal Vydržel na Linkedinu, @michalvydrzel)

A ještě k marketingu – mohl by se vám hodit copywriter Marián Kábele

Marián má zajímavě a řekl bych až coprywritersky řešené webové stránky. Samá písmenka, slova a věty a minimum grafiky. Ale čte se to velice dobře. Tak až budete pošilhávat po nějakém copíkovi, zkuste to na webu Mariána Kábeleho.

Disclaimer: S Mariánem nemám zatím žádné zkušenosti, zde jen vycházím z toho, co jsem si přečetl na jeho webu a z jeho práce.

(twitter: @mariankabele)

Reklama provedená jako iMessages komunikace

Za mě like!

Citace z Twitteru …

Pozor na interpretaci statistických dat. Následující animace mluví za vše.

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

 

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar