Týdenní digest #38

Je tu další týdenní digest. Přehled toho nejzajímavějšího, co jsem potkal, četl nebo viděl v posledním týdnu. Technologie, internet, byznys, věda.

Integromat představil partnerskou síť

Integromat je nástroj pro integraci a automatizaci procesů. Dokáže propojit desítky různých aplikací, platforem a nástrojů a zautomatizovat mnoho běžných rutinních činností ve firmnách a institucí. Kromě toho, že už  zřejmě předstihl v rozsahu využití své konkurenty (zejména Zappier a IFTTT), tak je zajímavé, že je to projekt české firmy.

Nyní představil své partnery, kteří Integromat využívají a pomáhají dalším firmám nejen v implementaci Integromatu do firem.

Skromně dodávám, že i já jsem se stal oficiálním partnerem Integromatu. Chcete-li pomoci s nasazením Integromatu do vaší firmy nebo se chcete-li se na něco zeptat, napište mi.

Behavee jde do Shoptetu

Nedávno jsem psal o Behavee v článku Behavee – nástroj s umělou inteligencí vylepšuje webový marketing. Behavee jde teď do Shoptetu, takže bude dostupný pro všech více než 18 000 e-shopů, které na Shoptetu běží.

Abych otestoval možnosti a viděl to na vlastní oči, vytvořil jsem si na shoptetu testovací e-shop na adrese eshop.hlava.net. Určitě chci vyzkoušet i službu, kterou Behavee nabízí – totiž možnost nechat si vytvořit kampaň na propagaci vybraného produktu.

 

50 foto bank, kde můžete zdarma stáhnout kvalitní fotografie

Na linkedinu publikoval Tomáš Černovský seznam fotobank, kde můžete získat fotografie zadarmo. Určitě se vyplatí si tento seznam zazáložkovat v prohlížeči. Já používám ze seznamu asi nejčasteji Pixabay.com.

Mousetracking na webu – co se dozvíte při špionáži vašich uživatelů

Proč sledovat návštěvníky webu? Co lze zjistit pomocí sledování pohybu myší návštěvníků a jaké jsou úskalí. O tom více v tomto článku.

Redesign webu Svatebniasistentka.cz – case study

Mrkněte na pěknou case-study plnou čísel, kde Josef Koupa popisuje, jak návrhem webu na míru a výrazným zvýšením rychlosti načítání vyhrál cenu Affiliate projekt roku.

Nachytřete se, jak lépe využívat Google Search Console

Pět nejdůležitějších SEO reportů v Google Search Console, které vylepší pozici ve vyhledávačích. Sledujte kondici svých stránek na Googlu, statistiky vyhledávanosti a také to, co je třeba zlepšit: v článku 5 nejdůležitějších SEO reportů v Google Search Console

Konstruktivní kritika – doplnění článku

Před mnoha lety (wtf, už před 16 lety!) jsem na svém blogu publikoval článek se svým pohledem na přínosy konstruktivní kritiky. Při zkoumání statisik návštěvnosti jsem zjistil, že mi na tento článek chodí překvapivě docela dost lidí (desítky měsíčně). Zjistil jsem při tom, že článek je stále aktuální a pořád platný. Přesto (nebo právě proto) jsem se rozhodl ho doplnit. Čtete v článku Konstruktivní kritika.

Dotazníky formou konverzace – Survey Sparow

Dotazníky, výzkumy a sběr názorů od lidí nebo uživatelů je složitá vec. Jednal z hlediska správnýho sestavení dotazníku, ale taky formou, jak dotazování provádím. Tou nejjednodušší formou jsou třeba formuláře od Google. Jenže to je nuda. Proto mě zaujal systém SurveySparrow, který dotazování povyšuje na konverzaci formou chatu.

Standswood: Dřevěné podstavce a příslušenství pro váš stůl

Poctivá ruční práce na váš stůl. To jsou podstavce pod monitor nové české značky Standswood. Tedy nejen stojánky, ale třeba i stojany na tužky, držáky sluchátek atd. Čirou náhodou jsem na ně narazil na Linkedinu a jeden podstavec už mi podpírá můj monitor.

Viz tento tweet:

Závěrem zajímavé tweety

 

 

 

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar