Workhackerův digest – T23

Tak jo, pojďme na to. Jako vždy, ač je to neuvěřitelný už 23. týden, se kolem mě mihlo spoustu zajímavých věcí. Tak třeba Koski – bude to budoucnost pro LEGO? Nebo článek o autonomním řízení a tom, že se naše děti už možná budou rozhodovat o tom, jestli půjdou do autoškoly, nebo si prostě koupí samořiditelné auto s levnějším pojištěním. No a pro trocha pohlazení po duši, máme tu článek od Romana Hřebeckého. Ten „prevít“ to prostě umí napsat. 🙂

KOSKI – propojení reality s digitálním světem

Podle mě, takovéto věci mají budoucnost. Podívejte se na hru KOSKI na koskigame.com.

Výborný koncept, propojující 3D puzzle, které jsou opatřeny senzory a k tomu aplikace, která sestavenému modelu vdechne život.

Pokud vás to zajímá, prohlédněte si také toto video.

 

Dnešní děti se nebudou muset učit řídit

Jako, boom autonomních vozidel dost možná klepe na dveře. Nejdále je Muskova Tesla, ale i ostatní automobilky už nezahálejí. Teď nedávne se nechal slyšet Tim Cook z Applu, že také pracují na softwaru pro autonomní vozidla. A tak se není čemu divit, že se  k tomuto tématu už vyjadřuje kde kdo. Podle článku Today’s babies may never need to learn to drive, says insurance boss to vypadá, že za 20 až 30 let nebudou mít učitelé v autoškolách co žrát.

75 % zákazníků dokončí transakci na jiném zařízení, než na kterém ji započalo

Tady jen citát, ale za to k zamyšlení.

Že by důsledek konvergence zařízení a jejich vzájemné částečné zastupitelnosti? Apple by mohl vyprávět…

Blockchain může být budoucností pro Supply Chain

Článků v češtině, které by se věnovali technologii blockchain, nebo podobným technologiím (Ethereum ad.) je zatím jako šafrán. Palec nahoru tedy dávám za článek Blockchain může být budoucností pro Supply Chain z pera agentury Logio, ve kterém se dozvíte, jak by mohl blockchain pomoci v dodavatelském řetězci (firma A dodává zboží firmě B nebo zákazníkům). A mimo jijé obsahuje pár zajímavých odkazů na další zdroje nejen o blockchainu, ale též o Ethereu, o kterém ještě uslyšíte!

(Twitter: @logiocz)

Roman Hřebecký je hrdej

Must read článek Jsem hrdej od Romana Hřebeckého o jeho Pábení. Přátelé, k tomu není co dodat,… snad jen ČTĚTE!

(Twitter: @darzi)

Twitterové citáty

 

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar