Workhackerův digest – T14

V minulém týdnu mě zaujalo opět pár zajímavých projektů a myšlenek a jak už je téměř tradicí, opět jsem narazil na zajímavý hardware. Tím je QuietOn, jak to nazval Tomáš Baránek, jedná seo hluchátka, dále mě zaujal projekt Golem, decentralizovaný superpočítač a hodně zajímavé je taky video Petra Laibla s Petrem Pouchlým o gamifikaci.

Hluchátka QuietOn

Tomáš Baránek zrecenzoval mj. špunty, které nehrají žádnou hudbu, ale naopak vytváření ticho. Jmenují se QuietOn a dají se koupit na QuietOn.com za bratru nějakých 179 Euro. Může to být efektivní způsob, jak se odclonit od okolního hluku v Open space.

 

Motivační dopis pište tak, abyste zaměstnavatele odradili

Zní to hloupě, ale když si přečtete tento článek od Míry hlavičky, zjistíte, že má něco do sebe. Míroslav totiž dle mého názoru zcela správně říká:

Nesnažte se v motivačním dopise popsat ideálního kandidáta, kterého zaměstnavatel hledá, ale výhradně a pouze sebe.

Tím buď vyvoláte zájem zaměstnavatele (personalisty) a nebo (zcela správně) jej odradíte. V obou případech je to v pořádku. Když čtu CV a motivační dopisy od uchazečů o zaměstnávání, vžy mě víc zaujme, když uchazeč(ka) více píše o sobě, než když se snaží „vetřít do mé přízně“.

Proč používat smajlíky v obchodní korespondenci?

Protože dodávají sdělení emoci. Proto se jim říká emotikony. Zjemňují některá vyjádření, které by bez smajlíku působila tvrdě. Já mám taky pár oblíbených smajlíků a nebojím se je v profesionální komunikaci použít.

Zajímá-li vás více, pokračujte na článek Příručka marketéra: Fenomén emotikonů a 5 tipů, jak je používat správně

Golem není jen ten s tím šémem, Golem je supercomputer

Golem.Network je pokus o propojení počítačů do jednoho globálního trustu výkonu. Určitě se tento projekt vyplatí sledovat!

Rozdělí se Bitcon na dvě nezávislé měny?

To vůbec inkdo neví. Kolem Bitcoinu to začíná vřít. Někdo už na Bitcoinem zlomil hůl, někdo ji teprve láme a až následujících pár týdnů ukáže, jak to celé dopadne. Cena Bitcoinu je na houpačce … což je vlastně něco, co ho provází celou dobu existence, takže nic překvapivého.

Více se dočtete v článku Will a Bitcoin Hard Fork Create Two Coins? – Bitcoin Unlimited Explained.

Gamifikace pro obchodníky – video

O gamifikaci, o využití gamifikace ve firmě a spoustu dalších informací, jak udělat váš marketing či obchod zábavnější a hlavně efektivnější, vypráví Petr Pouchlý s Honzou Laiblem v tomto videu.

 

A na závěr opět pořádný nářez citátů z twitteru

https://twitter.com/just_radovan/status/850453750347161601

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar