Workhackerův digest – T13

V tomto týdnu mě zaujalo inovativní řešení moduárního osvětlení, iniciativa Asociace komunikačních agentur (AKA) týkající se tendrů, nebo multiměnová mobilní peněženka od BTCC. Zabrousil jsem i do eosteričtějších vod meditace nebo k deseti pravidlům, které (ne)změní váš život.

Nanoleaf AURORA – originální modulární osvětlení

Nanoleaf Aurora není jen modulární LED osvětlení na zeď, je to navíc osvětlení, které můžete ovládat ze svého mobilu. A dokonce prý reaguje i na hlasové povely.

Více informací o této úžasné inovativní „lampičce“ najdete zde.

A ještě jedna superkrátká recenze od @jirihubik na Twitteru, která vyjadřuje asi vše:

Mimochodem, o jiném řešení modulárního osvětlení jsem psal v prvním Digestu. Toto od Nanoleaf se mi však líbí mnohem mnohem víc.

Férový tendr

O problematiku tendrů jsem se lehce otřel v článku Jak na lepší výběrové řízení? Nenechte se opít hodinovou sazbou! a myslím si tedy, že edukace v této oblasti je určitě potřeba.

Férový tendr je společná iniciativa Asociace komunikačních agentur (AKA) a její sekce Digitální agentury, která vznikla za účelem zlepšení systému výběrových řízení.

Firemní meditace

Tomáš Havrda s Ekaterinou Kern nabízí firmám Firemní meditace a říkají k tomu:

Kdo má dostatek energie, ten je ve výhodě.

Jenže jak jsem už zjistil u pár společností, které jsem měl tu čest poznat (a vlastně i sám na sobě jsem to poznal), té energie je buď málo a nebo je nasměrována špatně. Často jde nejvíc energie totiž do operativy a do řešení problémů s projekty. A téměř nula energie zbývá na rozvoj vztahů, strategii, produkty a vlastně i rozvoj firmy či majitelů (pokud jsou ještě voli těch, kteří musí řešit běžné denní pracovní úkoly).

Tomáš s Ekaterinou v kurzech Firemní meditace neprovádějí žádné šamanské tance :-), naopak jsou to setkání určené pro pragmaticky uvažující majitele firem, manažery a disižn-mejkry. Pokud máte pocit, že se točíte v kruhu, zkuste ho rozetnout na firemní meditaci.

10 základních pravd, které změní váš život

Další populární článek na serveru Entrepreneur přínáší návod na lepší život. Jistě nepočítejte s tím, že vás nějaké desatero změní. To není účelem těchto článků. Tyto články vnímám jako možnost se alespoň na mikrosekundu zamyslet nad tím, co jsme, kam jdeme a proč.

A volný překlad, resp. stručný souhrn s osobními komentáři přináším v článku 10 základních pravd, které (ne)změní váš život.

BTCC představuje multi-měnovou peněženku

Chcete-li jednoduše převádět peníze mezi USD/EUR a Bitcoinem, tak zkuste tuhle mobilní peněženku od BTCC. Mobi – Multicurrency Bitcoin Wallet je k dispozici jak pro Android, tak iOS.

A na závěr opět (tentokrát o něco) větší nálož tweetů …

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar