Workhackerův digest – T15

Pro další digest mě zaujal opět jeden hardwarový doplněk vaší zdi, dva články věnující se pracovnímu prostředí a vztahům s kolegy. Zajímvý je také rozhovor se Zdendou Cendrou, který ač vede 3 firmy, užívá si 3 měsíce dovolené ročně. Za mě za to palec nahoru. No a nemohou chybět citáty z Twitteru a jedno krátké video o Blockchainu.

Joto – robůtek na psaní vzkazů

Na Indiegogo.com se objevila tahle záležitost, která umí nakreslit cokoliv, jako byste to kreslili tužkou. Stačí, když tomu ten obrázek nebo text pošlete, napojení na různé služby typu Trello, Slack, Twitter a další.

Pracovní prostředí a svět, kde práce lidi baví

Vytvořit inspurující a otevřené pracovní prostředí je snem každého podnikatele. Nebo by to tak mělo být. Dnešním trendem (pro někoho bohužel i fundamentální mantrou) jsou svobodné firmy. Nemám nic proti svobodným firmám ani tomu konceptu (naopak), jen nesdílím fundamentální přístupy, prakticky v čemkoliv, protože nic není black&white. Můj názor je takový, že se pro samý happiness nesmí vytratit původní účel firmy – vydělávat svým majitelům peníze. Pokud se někomu podaří vyladit pracovní prostředí (v širším slova smyslu) a money-making, je to výhra.

Proto rád sdílím dva články na toto téma, které nejsou fundamentální, za to obsahují zajímavé postřehy:

Autorem článků je Tereza Michaličková @theressa44.

Největší hodnotu vytvářím, když nejsem v práci

Největší hodnotu vytvářím, když nejsem v práci …

říká Zdeněk Cendra v rozhovoru pro Lupa.cz. Tenhle mladík vede 3 firmy, nejsou to malé firmy (CDN77, SuperNetwork, Peering.cz), a přesto má v roce 3 měsíce dovolené. Pracovní prostředí nové generace v praxi.

Profinaut.com spuštěn a k tomu rozhovor s Adamem Hazdrou

Profinaut.com je databáze (a mobilní aplikace) sdružující profesionály, konzultanty, ale i zaměstnance, kteří se za konzultanty či specialisty nikdy nepovažovali (ač jimi jsou). Profinaut má za cíl tyhle lidi „vytáhnout“ na světlo a zapojit je jinde na projektech mimo jejich běžnou pracovní dobu. Profinaut je samozřejmě určen i pro konzultanty na volné noze.

Konečně srozumitelné vysvětlení pojmu Blockchain

Pavel Čurda (@pavelcurda) mě upozornil na zajímavé video, které konečně polopaticky vysvětluje, k čemu je Blockchain (2 min).  Pokud stále blockchain považujete za mysteriozní záležitost, mrkněte na video, třeba se vám trochu rozjasní.

 

Twitterová nadílka dalších citátů

Kdybych měl vhodnou zeď a zlatý rámeček, tohle bych si zarámoval a na tu zeď pověsil:

https://twitter.com/thereaIbanksy/status/851841261837463556

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar