Workhackerův digest – T12

Dnešní sada odkazů nemá překvapivě žádného společného jmenovatele. Zaujala mě nezlomitelná tužka, vyzkoušel jsem objednání SSL cerifikátu za cenu o 30 % nižší než je běžné a v neposlední řadě mě zaujala dvě API – jedno od Amazonu k jejich Amazon Echo a druhé z českých luhů a hájů, konkrétně od O2.

Nezlomitelná mikrotužka – Zebra DelGuard 0.5mm Lead Mechanical Pencil

Toto je opět taková okrajová záležitost, na kterou jsem narazil už ani nevím kde. Jistě všichni znáte klasikou mikrotužku, tedy mechanickou tužku s tuhou o tloušťce 0,5 neb 0,3 mm. A pamatujete také jak se často lámala? Stačilo jen trochu zatlačit.

Tak tahle Zebra DelGuard 0.5mm Lead Mechanical Pencil se prý téměř neláme.

A dá se koupit na Amazonu za necelých 5 USD.

Roboty si o svoje práva řeknou, říká Alžběta Krausová

Tento rozhovor s vědkyní Alžbětou Krausovou o umělé inteligenci, robotech a všech těch věcech kolem toho je must read.

(A kromě toho mě zaujala ještě jedna věc. Donedávna jsem si myslel, že ROBOT je věc neživá, skloňuje se dle vzoru HRAD, takže když mluvíme o tom, že si „řeknou o svoje práva“, tak Roboty si řeknou…, jako Hrady si řeknou… Jenže jak redaktor, tak i vědkyně Krausová, už robota povýšili roboty na živé věci a píšou „Roboti si řeknou o svoje práva“, podle vzoru „Muži si řeknou o svoje práva“)

Levné SSL certifikáty od Leader SSL

Jeden náš klient mě upozornil na to, že lze SSL certifikáty koupit i levněji. Konkrétně u Leader SSL. Koupili jsme tam Wildcard SSL certifikát na 3 roky za 195 Eur (cca 5300 Kč). U nás stojí kolem 9500 Kč (bez DPH).

Leader SSL sídlí v Amsterodamu, ale web i komunikaci zvládají i češtině. I když u té emailové komunikace to trochu drhne, takže jsem po nějaké době přešel na angličtinu. 🙂

A to víte, že Amazon Echo, tedy Alexa má API?

Alexu si můžete ovládat i z vlastní aplikace. Zde je k tomu obsáhlá dokumentace. Kdo nemá tušení, co je to Amazon Echo, tak nechť směle pokračuje na Amazon.

A O2 má taky veřejné API

A ještě jednou API. Ano, O2, myslím toho mobilního operátora, spustilo veřejné API. Jmenuje se Liberty API, což je první projekt, který vznikl v rámci jejich Garáže inovací, interního projektu zaměřeného na podporu nových projektů.

Liberty API obsahuje zatím dvě aplikace.

  • Mobility API – informace o pohybu osob
  • Socio-demo API – demografické údaje

V obou případech jsou data ale zatím omezená a dostupná se zpožděním. Ale i tak je to dobrý začátek.

Proč nesledovat mobil před spaním v posteli?

Tak těch vysvětlení je spousty. V tomto videu je to podle mě docela slušně vysvětlené a i když anglicky, dobře srozumitelné.

This is what happens to your brain and body when you check your smartphone before bed

Obdchodníci se připravují na rozdělení Bitcoinu

Tohle je sice starší článek, ale celkem přehledně popisuje, proč se někteří obchodníci už připravují na situaci, kdy by se mohl Bitcoin vydat na schizofrenní cestu. Čtěte v tomto článku.

A máme tu zase sadu citátů z twitteru

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar