Workhackerův digest – T11

Dnešní souhrn toho, co mě zaujalo v posledním (11.) týdnu opět otevírám jedním zařízením, které se může hodit zejména v létě. Dále jsem narazil na novou síť (platformu) pro Internet věcí (IoT), článek o publikování na Linkedinu a také mě zaujal článek Patricka Zandla o tom, jak má uspořádané své pracovní věci.

Noria – příruční klimoška

Tohle není zrovna použitelné v našem typu oken, které se otevírají jako křídlo. Nicméně, zajímavý je ten koncept. Hodnotím zejména ten nápad, udělat z něčeho tak robustního jako je klimatizace, takovouhle pěknou přenosnou věcičku. Více informací a Indiegogo.com – Noria.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=107&v=nktasCqHjzg

Jak publikovat na Linkedinu s větším dosahem

Neil Patel je známý marketér. Některé jeho články jsou někdy až příliš americké, ale tu a tam v nich narazíte na nějakou tu inspiraci. Do této kategorie spadá i článek How to Create a LinkedIn Post That 78% of Your Network Will Engage With, který podrobně rozebírá strategii publikování na Linkedinu a dává tipy, jak zvýšit dosah.

Jak drahé je zdarma – recenze knihy

Recenzi knihy Jak Drahé je zdarma od Dana Arielyho jsem zpracoval trochu netradičně jako soubor citátů.

9 kroků k úspěšné crowdfundingové kampani

Ne, nemyslím si, že budete sbírat peníze na svůj projekt na Startovači, Kickstarteru nebo Indiegogo. I když, kdo ví. Článek 9 Steps to Launching a Successful Crowdfunding Campaign není jen o tom, jak udělat kampaň, ale najdete v něm tipy i pro váš produktový nebo firemní marketing.

Canva – vytvářejte líbivé infografiky pro váš Twitter nebo web

Když potřebujete vytvořit nějakou jednoduchou infografiku pro váš web nebo Twitter, nebo kamkoliv jinam, může vám dobře posloužit mobilní a webová aplikace Canva.

Canva je k dispozici pro web, iOS a Chrome OS.

Jak si uspořádat den, práci, život i kalendář

Podle tohoto návodu z pera Patricka Zandla se raději neřiďte. 🙂 Nebo … a víte co? Přečtěte si článek Jak si uspořádat den, práci, život i kalendář a pak uvidíte sami. Představte si, že používá papírový diář.

Co dělat, když byznys nevydělává?

To vám poradí Dominika v tomto článku. Dominika v něm zmiňuje několik tipů, mezi nimi i jeden, které jsem zde rozvíjel před nedávnem a tedy – zůstat v zaměstnání nebo se nechat zaměstnat (třeba i na částečný úvazek), abyste získali jistotu a měli klid na práci na vlastním projektu. Článek stojí za přečtení i proto, že Dominika otevřeně sdílí svůj příběh.

IOTA – platforma pro Internet věcí

IOTA (na adrese https://iotatoken.com) je platforma pro komunikaci v rámci Internetu věcí. Kromě přenosu dat, je dá IOTA využít i pro uložení dat, pro mikro a nano-platby, pro posílání zpráv mezi zařízeními atd. IOTA (prý zatím ve fázi BETA) má i dokumentaci v rámci IOTA Developer Clubu.

A nějaké Twitter citáty

 

Co je Workhackerův digest?

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce a disrupce návyků, které vás mohou posunout. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar