Zákaznická zkušenost par excellence, aneb krátký příběh o UX Delmartu

Učte se od nejlepších. Nebo alespoň od těch kteří to dělají lépe, než dobře. Nyní Vám povím skoro až prostý, ale podle mě poučný, příběh o tom, jak si mě získala prodejna Delmart. Příběh o tom, jak se dá úplně jednoduše vyvolat pozitivní zkušenost, která vede k opakovanému nákupu.

Disclaimer: S Delmartem jsem nikdy nic neměl, nemám a asi ani mít nebudu (ve smyslu, že bych se s nimi domluvil na propagaci atd.). Jsem prostým zákazníkem, který jen utrpěl pozitivní zákaznickou zkušenost.

Pondělí …

Bylo pondělí a já spěchal přes půlku Prahy z Holešovic na Anděl na schůzku. Schůzku jsem měl od 15. hod, takže docela vhodný čas na svačinku. Jenže na to, abych se někde na svačinku zastavil, jsem neměl až tak moc času. A tak, když jsem vystoupil z metra na Andělu, potkal jsem hned u výstupu prodejnu Delmart (Anděl), kde jsem před tím nikdy nebyl. A vlastně jsem ani Delmart neznal.

Okouním tam a koukám, co bych si koupil na cestu. Hledal jsem něco, co bych byl schopen sníst během zhruba 10 minut chůze.

Zaujaly mě mini-bagetky s olivami. Vypadaly pěkně, tak jsem si vzal dva kousky, k tomu vodu a tradá na schůzku. No jo, bagetky, taková blbost, řeknete si. Jenže…

Ty bagetky byly famózní! S klasickými bagetami ze supermarketů nebo z běžných pekařství, se to nedalo srovnat. Už dlouho jsem nejedl tak chutné pečivo.

Cestou ze schůzky mi to nedalo a v mobilu se mrknul na web Delmartu. OK, snaží se nabízet kvalitní potrviny. To se mi líbí. Moc rozlezlí nejsou, mají prodejnu ještě u Masarykova nádraží.

Pátek …

Václavské náměstí, v 15:30 mi tam končila schůzka. Vylezl jsem na Václavák a ozval se žaludek. Haló, mám hlad! Venku pěkně, sluníčko a tak jsem přemýšlel… Sednu k McDonalds a dám si burger? Nebo kousek dole můj oblíbený KFC? Anebo …? A to jsem si vzpomněl na svůj pondělní zážitek s Delmartem a bagetkami.

Ano, hádáte správně. Od „koně“ jsem se vydal pěšky kolem Hlavního nádraží až na „masaryčku“ a do zdejšího Delmartu. PRO BAGETKY! Celou tu cestu jsem přemýšlel, jestli je tam budou také mít nebo ne. Nastěstí pro mě, i tam je měli.

Rovnou jsem jich koupil 5 ks a k tomu chléb s olivami, který vypadal, jakoby byl příbuzný těch bagetek.

Kdybyste se mě zeptali, kolik stojí bagetky, nebo ten chléb, tak vám to nepovím. Protože to nevím. Neřešil jsem to. Bagetky, jejich vůně, konzistence a chuť, mi asi zatemněly mozek. Emoce zvítězily.

O týden později …

V Delmartu jsem nakoupil dárkový balíček k narozeninám. Čokoládu, nějaké tyčinky, sušenky, víno a marmeládu.

A když jsem balíček obdarované dal, ptala se:

Odkud to je? To je jak z Tuzexu? Vypadá to nějak, no ne úplně česky.

Yeah!

Delmart si mě získal…

Proč to všechno píšu? Je to krásná ukázka toho, jak pracovat se zákazníkem. Je to vlastně návod, ze kterého by se měl inspirovat každý.

Když jsem o tom přemýšlel, uvědomil jsem si, že Delmart dělá dobře několik věcí naráz. Tady je několik bodů, které z tohoto krátkého příběhu lze vysledovat.

Delmart …

  • má kvalitní produkt
  • umí vyvolat pocit kvality
  • má příjemný design
  • má prodejnu na úrovni – čistou, s klimatizací, urovnanou
  • obsluha je pohodová a usměvavá (v obou prodejnách stejný zážitek)
  • i ostatní produkty zapadají do konceptu, který se mi líbí.

Jsou to všechno jednoduché a až triviální věci, že? Celé to působí dost nenuceným dojmem. Ale hádám, že za tím vším je hodně (!) moc práce.

A co vy? Chcete, aby měli zákazníci u vás nebo s vašimi službami podobnou zkušenost, jako já s Delmartem? 

(Facebook stránka Delmartu)

 

Disclaimer: S Delmartem jsem nikdy nic neměl, nemám a asi ani mít nebudu (ve smyslu, že bych se s nimi domluvil na propagaci atd.). Jsem prostým zákazníkem, který jen utrpěl pozitivní zákaznickou zkušenost.

1 Comment

  1. Pingback: Workhackerův digest – T21 – Workhacker.cz

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar