Workhackerův digest – T09

Dnes tu máme zajímavou inovaci u propisky, zmíním možný trend v oblasti 3D virtuální reality, maličko se otřeme zase o kryptoměny a samozřejmě nesmí chybět „10 věcí, jak …“ a odkaz na zajímavý rozhovor, který se týká jak inovací, tak třeba fenoménu dnešní doby – start-upům.

Propiska se 16 miliony barev – CRONZY Pen

Jako pro nás, co nevezmou do ruky propisku jak je týden dlouhý, tohle není ten správný gadget. Ale pro umělce, kreslící geeky a další nadšence do starého dobrého zaznamenávání myšlenek na papír, by tahle propiska mohla být docela zjevením.

Vlastně to není propiska, spíš něco mezi inkoustovou tiskárnou a plnícím perem – zde popis na Indiegogo.com: CRONZY Pen. Propiska vám totiž umí namíchat na psaní jakoukoliv barvu, se kterou můžete čmárat na papír. Navíc to má i scanner barev, takže si můžete barvu sejmout a následně s ní hned kreslit.

Ostatně, mrkěte na video:

Bláznivá inovace, ale zároveň zajímavý hack – CRONZY Pen.

Virtuální prohlídky realit

Já myslím, že jestli se na něco hodí dobře virtuální realita, tak je to oblast prodeje a pronájmu realit. Jestli jste někdy hledali byt ke koupi nebo pronájmu, jistě víte, jak náročné je všechny ty zajímavé nabídky oběhnout a prohlédnout. Můj názor je takový, je dobrou polovinu prohlídek byste nemuseli absolvovat, kdybyste měli možnost si je prohlédnout ve virtuální realitě.

Hezky to ukazuje Flatio.cz, jedna taková prohlídka je tady. Mimochodem, abyste se mohli pohybovat po bytě, nemusíte mít headset pro VR. Stačí si prohlídku zobrazit na telefonu a otáčet telefonem.

Livecoin.net – platforma pro obchodování s virtuálními měnami

Chcete-li se pustit do obchodování s kryptoměnami, jakými je třeba Bitcoin, OneCoin, LiteCoin, Ethereum a dalšími, můžete na Livecoin.net.

Co mě u této burzy dost překvapilo je, že pokud chcete investovat nějaké skutečné peníze, tak to lze provést jen přes (pro mě) dost podezřelé prostředníky, nepočítejte s možnostmi platby standardní kartou, PayPalem apod.

Ale pokud máte pár kryptopeněz, je převod extrémně jednoduchý a můžete s tím začít hned.

Conbase.com – nakupujte a prodávejte kryptoměnu

A u kryptoměn ještě zůstaneme. Pokud se vám zdají zdejší směnárny mezi Kč a Bitcoinem nevýhodné, můžete zkusit Coinbase.com. To je jedna z největších krypto-směnáren.

Chcete být  v práci spokojeni? Tak přestaňte dělat těchto 10 věcí

A další překlad zajímavého článku, tentokrát Chcete být v práci v pohodě? Tak přestaňte dělat těchto 10 věcí. Originál naleznete na serveru Entrepreneur.com: Want to Be Happy? Stop Doing These 10 Things

Jak drahé je zdarma? Hodně drahé!

Kniha Dana Arielyho Jak drahé je zdarma je must-read pro každého, kdo podniká, nabízí, prodává nebo má na starosti marketing. Kdybych měl shrnout hlavní linku této knihy, asi bych řekl toto:

Vaše rozhodování o koupi produktu nebo služby, se řídí podle úplně jiných pravidel, než jste si dosud mysleli.

Tato kniha si zasloužila  též samostatný článek.

Je INOVACE novodobým buzz-wordem nebo skutečná nutnost?

No, to je návodná otázka. Inovace je opravdu nutnost. Ostatně dvě naprosto jasné inovace jsem zmínil v prvních dvou bodech tohoto článku.

Ale nejde jen o inovace. Přečtěte si rozhovor s Filipem Dřímalkou, který toto téma rozvíjí ještě trochu více.

Filip se zmiňuje také o fenoménu start-upů.  A co mě zaujalo nejvíc a co bych bez zaváhání ihned podepsal? To je rozdíl mezi MVP a MPP:

Startupy jsou často chváleny a glorifikovány. Nedávno jsem četl článek na nejmenovaném velice čteném médiu o startupu, který ještě ani nespustil, a byl tam vychválen, že do pěti let plánuje mít stovky tisíc uživatelů. A přitom ani nezačal. Často jsou ukazovány, že tento startup jde měnit trh, ale to, jestli se mu reálně daří a je profitabilní, není vidět. Zastávám názor, který razí Jason Fried z Basecampu, že spíš než MVP [minimum viable product] by se startupy měly zaměřit na MPP [minimum profitable product].

Ano, nezaměření se na MINIMUM PROFITABLE PRODUCT, ale na MINIMUM VIABLE PRODUCT je častou chybou, kterou start-upisté činí. A to dost často.

A na závěr jeden citát

Roman Hřebecký z Pábení naprosto přesně:

 

Co je to Workhackerův digest?

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce a disrupce návyků, které vás mohou posunout. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar