Workhackerův digest – T05

První únorový týden přinesl další nálož zajímavých odkazů, článků a inspirací. Pojďme se na ně vrhnout.

Spyn: Decision maker, aneb k čemu jsou fakta, důležitý je umět se rozhodnout!

Tohle je tak trochu legrácka. Ale ruku na srdce. Kolikrát jste zažili pocit, že se neumíte rozhodnout a nejradši byste rozhodnutí nechali na někom jiném? Nebo něčem jiném. Hoďte si korunou. Nebo? Nebo si zatočte káčou a ona vám poradí.

Káča má víc (6) stavů, než koruna (2), takže zejména verze s puntíkama 1 – 6 se hodí jak pro vybírání správného rozhnodnutí, ale využitejet ji i místo klasické hrací kostky. Více o káče s názvem SPYN na Kickestarteru.

Trendy uspořádání kanceláře pro rok 2017

Následující povedená infografika by vás mohla inspirovat. Nevyhovuje vám vaše stávající praxcovní prostředí? Změňte ho! A tady máte 15 variant, jak na to.

Moderní nástroje pro freelancery

Článek „14 Free Tools Every Solopreneur Needs“ je jeden z tisíce souhrnů různých nástrojů na zvýšení efektivity při práci. Uvádím ho tu jen proto, že obsahuje služby, které neznám a některé z nich stojí alespoň za prokliknutí a seznámení se.

Třeba služba na generování signatur v emailu Wisestamp.com.  Na první pohled blbost, ale … jako má to myšlenku. Mrkněte a uvidíte. (pozn. nejsem příznivcem přebujelých signatur v emailech, tím spíš pokud obsahují obrázky a další grafiku)

Nebo Adobe Spark. Nástroj na vytvoření inforgrafiky, animovaných videí a dalších grafických materiálů. Adobe Spark nabízí předgenerované šablony, takže nemusíte být grafický virtuós a přesto můžete mít pěknou grafickou prezentaci vašich myšlenek třeba pro soc-sítě. Problém je zde ale v tom, že to neumí české znaky.

Také některé nástrje nejsou přenositelné do našeho prostředí – třeba generátor nadpisů a obsahu newsletterů.

Další náměty a nástroje hledejte zde.

Volvo se vrhá na car sharing

Pozor! Už se objevují první velké ryby, které se pouští do byznysu budoucnosti – sdílení aut. Volvo je jedním z nich. Můj názr je ten, že se to Volvu nepodaří, na něčem se jim to zhroutí nebo to nebude taková bomba, jak si asi myslí. Ale minimálně mohou posloužit jako příklad, jako disruptor, který cestu k tomuhle trhu trochu prošlape.

Serte na okolí, žijte vlastní život

Samo-rozhovor s Máriem Roženským stojí za shlédnutí. Nadpis mluví za vše: Serte na okolí, žijte si vlastní život!

Vyvíjí někdo software, který není úplně naprd?

Hele, tohle je tak trochu provokativní otázka, ale … tohle diskusní vlákno by si měli přečíst všichni vývojáři software na zakázku. Povinně. A kdo si to nepřečte, ten potvrzuje to, co tvrdí tazatel prvního příspěvku. 🙂

Grafy pro váš web

Na webu AnyChart.com si můžete vygenerovat kód pro téměř jakýkoliv graf a umístit ho do wašeho webu či systému. Ke každému grafu dostanete kompletní zdroják, kam si můžete doplnit správná data, nebo ho napojit na váš systém. Grafy jsou vytvořeny v Javascriptu, HTML a CSS, takže použitelné na všech platformách.

Blockchain pro evidenci zdravotních údajů

K blockchainu jsem zde sdílel už víc článků. Ale jestli se tohle někdy ujme a rozšíří, bude to ve zdravotnictví stejná revoluce, jakou byly mobilní telefony revolucí pro komubikaci a přenost dat. S uchováváním a předáváním zdravotních informací mezi lékaři je (asi nejen u nás) fakt velký problém. Už i u nás svítá na věčné časy, já osobně věřím, že musí do tohoto byznysu vejít buď velká autorita v podobě technologické společnosti (typu Apple) a nebo nějaká iniciativa (technologie) typu Blockchain. Za mě je tohle dost důležité téma a byznys, který je hodně na začátku a hodně perspektivní.

Tak jen na úvod, přečtěte si článek Moving Patient Data Is Messy, But Blockchain Is Here to Help

 

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar