Workhackerův digest – T02

Další souhrn toho nejzajímavějšího, co mě zaujalo v posledním týdnu z oblasti efektivity práce, technologií, zvyšování výkonu i pohodlí při práci je tu.

Rotující gramofon RokBlok

Tohle musí nadchnout i toho, kdo neví, co je to gramofon. Tahle krabička totiž umí jezdit dokola po gramofonové desce a … ano, přehrávat ji. Je to takový gramofon naruby, protože se netočí deska, ale gramofon.

Má to dobíjecí akumulátor, přehrává to desku buď samo a nebo přes bluetooth to dokáže přenášet zvuk do bluetooth repoduktoru. Do 23.1.2017 se to dá podpořit (koupit) na Kickstarteru. Bohužel na první prodané kusy se bude muset počkat až do října letošního roku.

RokBlok na Kickstarteru.

10 technologických predikcí pro rok 2017

Chcete-li jít s vaší firmou s dobou, nebo možná ještě o krůček rychleji, pak se zkuste inspirovat v tomto článku zmiňující 10 technických predikcí pro rok 2017.

GitHub – k čemu to je?

Pokud vyvíjíte software, tak bez verzovacího nástroje už se neobejdete. Git a nadstavba GitHub je jedním z těch TOP nástrojů. Kdo jednou zkusí, už nechce jinak. A tohle video celkem srozumitelně vysvětluje, k čemu GitHub vlastně je. Není to video pro programátory, ale spíš pro jejich projektové manažery. Vlastně, mělo by to být pro projekťáky, kteří ve svém týmu ještě nepoužívají Git (a Github), must-see video.

This Video Explains How GitHub Works As Simply As Possible

Jak si zvýšit sebevědomí

Vedoucí týmu, u kterého jeho kolegové (podřízení) vysledují nízkou míru sebevědomí, končí. Nechte se inspirovat Kateřinou Matouškovou ve video rozhovoru s Jirkou Rosteckým. Pro většinu z vás to nebude nic nového, ale libozvučně se to poslouchá. Mimo jiné zmiňuje oblíbenou metodu „rozděl a panuj“. Neboli, nemůžeš-li nebo máš-li strach s něčím hnout, zkus to rozebrat na malé kousky a řeš jen ty menší kousky postupně.

Začněte s Proč! Proč?

Must-read kniha pro všechny podnikatele, vedoucí pracovníky a vlastně pro kohokoliv, kdo chce mít jasno v tom, proč dělá to, co dělá. Knihu Začněte s Proč vydal u nás Melvil a zde si ji můžete musíte objednat.

Naučte se vy-jed-ná-vat!

Snad 100x jsem se setkal s tím, že se mnou zákazník nevyjednával, ale manipuloval nebo se snažil ovlivňovat. Každý se do podobné situace dostane. Ať už při komunikaci se zákazníkem, dodavatelem nebo kolegou.

Doporučuji proto si osvěžit techniky vyjednávání třeba ve videu od Víta Prokůpka: Vyjednávání I: Přemýšlejte a jednejte jako vyjednavač

A několik mouder z Twitteru na závěr

Nehádejte, ale přemýšlejte u toho, co děláte:

A ještě jednou – nehádejte se se zákazníky. Zkuste pro ně vždy vymyslet nějaké řešení:

https://twitter.com/dzalilovasabina/status/810120026552467456

A když už se s vámi někdo chce hádat nebo s vámi manipulovat, budete mít štěstí, když to poznáte dřív, než vás zničí:

 

 

Co je to Workhackerův digest?

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacks), které mě zaujaly. Zahrnují oblasti pracovních návyků, e-commerce, technologie, ale třeba také nové obory IoT, autonomní nebo elektrická auta, ekologie a jiné moderní trendy. Nenechávám bez povšimnutí ani gadgety a zajímavé výrobky. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar