Využití Google Drive ve vaší firmě – synchronizace s počítačem

Google má synchronizační software jak pro Windows, tak pro MacOS. Funguje to tak, že jakmile si tento program nainstalujete na svůj počítač a nastavíte, budou se vám synchronizovat na váš disk všechny složky a dokumenty.

Další díl ze seriálu, jak využívat Google Drive ve firmě. Předchozí díly jsou zde:

Je to jasné. Můžete kopírovat z i na Google Drive soubory tak, jakoby to byl váš lokální disk. Ve webovém prohlížeči na Google Drive i na svém počítači budete mít stejnou strukturu adresářů a stejné dokumenty.

Má to však jednu podstatnou vadu (resp. vlastnost, ale nebuďme puntičkáři).

On-line dokumenty (vše, co editujete přímo v prohlížeči) se na disk zkopíruje jen ve formě hypertextového odkazu! Čili zálohu online dokumentů na disku NEMÁTE!

Five for Drive 3

Už je vám jasnější, proč jsme radili, abyste si u důležitých dokumentů pořizovali pdf kopie?

Použití Google Drive na mobilu a telefonu (iOS, Android)

No jasně. Google Drive můžete používat i na mobilu a tabletu. Zejména na tabletu je to někdy docela příjemné. Aplikace Google Drive pro mobilní zařízení ještě neumí úplně vše, co umí webová varianta (která zase nefunguje dobře na tabletech), ale postupně se to zlepšuje a na takovou tu “malou” práci je to použitelné.

Ke stažení obě verze Google Drive pro iOS i Android zde.

google-drive-app

Využívám výhod multiplatformy běžně. Vždyť přece, číst si zadávací dokumentaci k novému projektu na mobilu třeba ve vlaku cestou do práce, je lepší, než se dívat na ostatní, jak čumí do svých mobilů a tabletů.

A poslední tip …

  • Google online dokumenty se ukládají automaticky, běžně do několika sekund od poslední změny. Když dojdou baterky v notebooku nebo spadne prohlížeč, nepřijdete o hodinu práce.

4927006163_c36612b8a7_b

Disclaimer:

Psaní článků o Google Drive bylo započato v Google Docs na notebooku, následně byl průběžně doplňován z tabletu cestou z/do kanceláře a poté ještě několikrát redigován kolegy – ti pro to použili buď standardní prohlížeč, mobilní telefon a nebo tablet. Během tvorby nikdo z participujících nepropadl paranoidním pocitům, že nám Google naše myšlenky ukradne dříve, než článek dokončíme. A navíc nebylo nutné poslat ani jeden standardní email. Jen tiskárna si z nudy přetřásala tonery.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar