Workhackerův digest – T26+T27

Tento digest je dvojitý. Nikoliv svým obsahem, ten má standardní délku, ale proto, že jsem se část uplynulých 2 týdnů flákal a přísun nových informačních zdrojů omezil. Dnes je tu ale zajímavá 3D tiskárna, zmínka od Apple ARkitu nebo dvě zajímavé aplikace – Twist a Integromat.

Obsidian 3D Printer

Tahle 3D tiskárna mě hodně zaujala. Je malá, kompaktní a s designem, který vám dovolí si ji postavit v pracovně nebo dokonce možná i v obýváku. A cena? Cena základní verze je 149 USD plus poštovné. To je hodně dobrá cena. Pokud to bude dělat to, co slibují na Kickstarteru. Mrkněte sami: Obsidian 3D Printer: High Quality, Sleek, and Affordable.

Apple a jeho nový ARkit

Stejně tak, jak si výrobci mobilních telefonů nevěděli rady, až přišel Apple s iPhonem a trochu do odvétví vnesl rozruch, podobný posun očekávám u rozšířené reality (AR). Ta je tu s námi už několik let, ale kdomě pár her a nějakých implementací, se to bída. Apple v iOS 11 připravil ARkid, tedy sadu knihoven a pomůcek pro vývojáře, aby mohli tvořit aplikace s rozšířenou realitou.

Jedna z prvních představených aplikací je banální: AR Measure. Leč, ani první iPhone neměl ty funkce, které má dnes. Počkejte si 2 roky a nebudete chápat, jak jste mohli bez AR žít dříve. Za vidění stojí i to video…

10 MUST-SEE videí z TEDx pro podnikatele

Něco na léto na dovolenou: 10 Must-See TED Talks for Entrepreneurs

Paradox volby: pomocník i nepřítel v místě prodeje

Něco přes 80 % zákazníků se rozhoduje o nákupu až v místě prodeje. Říkají statistiky. A tento článek mj. naznačuje, že je ještě velký prostor pro obchodníky, na to, jak zákazníkům s výběrem pomoci. Kdo zákazníka potěší, zaujme a pomůže s rozhodováním, ten udělá kšeft.

8 tipů pro ulehčení crowdfundingové kampaně

Mám rád články, které pojednávají o konkrétním tématu, ale zároveň je lze zobecnit. A článek 8 tipů, které vám výrazně ulehčí crowdfundingovou kampaň je určitě jedním z nich. Je o marketingu, značce, plánování a komunikaci. Nic hlubokého ani složitého, jen stručný výčet. Ale i to stačí.

Twist app místo Slacku

Slack má výhodu, že je ve firmách už hodně rozšířený. I když jak dříve narození ví, i ICQ bylo bezkonkurenčně rozšířené a podívejte se, kde je dnes. V pr….opadlišti dějin. 🙂

Na Twist, tedy jakousi náhradu Slacku, mě navedl Dan Dočekal. Zatím je to asi jen k vyzkoušení a asi na výměnu bych to nikomu zatím nedoporučil. Ale pokud se někdo rozhoduje, jestli zavede Slack, nebo něco jiného, Twist by mohl být na seznamu „k vyzkoušení“ mezi prvními. 😉

Twitter: @MedvidekPu

Databanka zvuků: SoundDogs.com

Může se někdy hodit. Třeba když stříháte video z večírku a potřebujeet cinkání skleniček.

Databanka zvuků a melodií: SoundDogs.com nebo starší Retired.SoundDogs.com

Integromat.com – česká konkurence IFTTT

Kdo nezná IFTTT, toho nikdy netrápila efektivita práce a automatizace práce. Pro nás ostatní je tu zajímavá alternativa k IFTTT – český Integromat.

PS: Jsem nepatrně rozčarovaný z ovládání, přijde mi nějaké překombinované, ale třeba jde jen o zvyk. K vyzkoušení to určitě stojí.

A na závěr něco z Twitteru

Zaujalo mě tentokrát jen toto od Evy Pavlikové. To je ten typ marketingu, který žeru!  Bravo, hotel.

 

Co je Workhackerův digest?

Každý týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce či disrupce pracovních návyků. Cílem týdenní periody je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil, osvěžil si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar