Workhackerův digest – T08

Virtuální teleportace v podání Microsoftu

Tohle video si pusťte a uvidíte, co bude za 10 let běžné, jako jsou dnes běžné hovory či videohovory přes Skype, Facetime nebo WhatsApp.

Jak využít gamifikaci pro osobní produktivitu?

Rozhovor s Petrem Pouchlým na MladyPodnikatel.cz o osobní produktivitě se jednak hezky poslouchá, ale také vás může trochu nasměrovat k vyšší produktivitě.

Roboty budou platit daně

To prohlásil Bill Gates. Ten Bill Gates, který stojí za Microsoftem, Windows a nebo třeba za kancelářským balíkem Office. Ale taky ten Bill Gates, který tehdy prohlásil, že 640kB paměti musí každému stačit. Roboty prý kradou práci a tak by měly platit daně. Jasně, zní to šíleně. Zatím.

Ale když si uvědomíme, že už vlastně existují nebo jsou ve fázi zrodu technologie (viz) na to, aby si mohly mezi sebou důvěryhodně platit stroje, už to takové sci-fi být nemusí. Umím si dokonce představit, že někdo přijde s novou měnou, která se bude uplatňovat právě mezi stroji.

Jak si neotrávit projekt

Lukáš Pítra v článku Jak si neotrávit projekt trefně popisuje několik opravdu nepěkných zlozvyků, které mohou váš projekt poslat ke dnu, nebo alespoň otrávit. Určitě jste se alespoň s jedním zlozvykem setkali, nebo (a to ruku na srdce), čas od času v některých z těch nepěkných činností figurujete sami.

Unicorn věří internetu věcí

Unicorn je česká SW megafirma a kromě toho, že se její majitel a zakladatel Vladimír Kovář vrací k programování (ehm ehm :-), tak prohlašuje, že věří IoT. A nejen to, pouští se do tohoto byznysu s ambicí dobít svět.

A pár tweetů na závěr

Nikdy nezapomínejte na lidi, díky kterým jste něco dokázali:

https://twitter.com/Iearnsomething/status/833803175471808512

 

 

Co je to Workhackerův digest?

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacky) z oblasti efektivity práce a disrupce návyků, které vás mohou posunout. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar