Workhackerův digest – T04

A je tu další sada zajímavostí ze světa pracovní efektivity, rozvoje a technologií pracující pro vás a vaši pracovní morálku.

Sejda.com to s PDF umí

Potřebujete-li občas něco provést s PDF, třeba změnit obsah, sloučit nebo naopak rozdělit na jednotlivé stránky a nechcete-li si instalovat (kupovat) software pro váš počítač, zkuste nástroje na Sejda.com. Editace PDF v online podobě sice nebude nikdy tak pohodlné a bezproblémové jako v placených verzích PDF editorů, ale na takové rychlé změny v PDF, se Sejda.com hodí.

Co vás Sherlock Holmes může naučit

Mrkněte na článek „7 Leadership lessons you can learn from Sherlock Holmes„. Předpokládám, že každý zná Sherlocka a zná i nějaké jeho základní principy. Od Sherlocka se ale můžete pro svou práci naučit mnohem více, než jste si doteď mysleli. Článek napoví, jedna myšlenka za všechny:

My name is Sherlock Holmes. It is my business to know what other people don’t know.

Volný překlad i s komentářem zde.

Jednoduchý hack, který vám ušetří několik hodin měsíčně

Když sedíte na meetingu, poradě, nebo workshopu, nebo si s někým telefonujete, často se stává, že z toho na vás dopadne nějaký nový úkol. Pro tyto případy rada zní: začněte s plněním toho úkolu hned, ještě během schůzky či telefonátu.

Příklad: Když se bavíte po telefonu s klientem a slíbíte mu poslat nějaké dokumenty, rozepište si email hned ještě během hovoru a pošlete hned jak zavěsíte.

Další tipy a zdroj tohoto hacku si přečtěte v článku The 1 Work Hack That Will Save You 900 Hours a Year.

Kam kráčíš autonomní řízení?

O samořiditelných autech se zatím víc mluví, než jak by odpovídalo počtu reálných aut jezdících samostatně po silnicích. A pokud tomuto trendu věříte, přečtete si článek 50 Mind-Blowing Implications of Self-Driving Cars s 50 oblastmi, na které bude mít drtivý dopad globální rozvoj autonomních aut.

Mno a pokud tomu nevěříte, … tak si to přečtěte taky alespoň pro pobavení.

Demand for taxi and truck drivers will go down, eventually to zero

10 kroků jak začít vedlejší podnikání během full-time zaměstnání

Článek 10 Steps to Starting a Side Business While Working a Full-Time Job není zajímavý jen pro ty, kteří by chtěli během svého zaměstnání začít podnikat „na vedlejšák“. Je důležité si ho přečíst i v případě, kdy rozjíždíte vlastní projekt a přemýšlíte, za jaký konec to celé uchopit.

Volný překlad i s komentářem zde.

České radiokomunikace rozjiždějí podporu pro IoT

Pokud něvíte, co je to IoT, asi nebude tahle informace příliš  užitku. Ale pokud vás oblast propojování zařízení do sítě mezisebou zajímá ,neměl by vám ujít tato informace a aktivita ČRa.

Odkaz: České Radiokomunikace chtějí pohnout s internetem věcí. Otevírají IoT Hub a vyzývají talenty

Mikrokurz Obchodní myšlení zdarma na Seduo.cz

Proč se nenachytřit? Navíc, když je to zadarmo – Kurz Obchodní myšlení s Janem Laiblem. Opět něco, co může využít podnikatel, manažer, ajťák i kdokoliv jiný. Sice se říká, že co je zadarmo, nemá cenu, ale 21 minut není zas tolik, abyste to neriskli.

A na závěr citáty

Nečekejte, jednejte:

(zdroj: Twitter, ale bohužel jsem si nepoznamenal, kdo tento screen sdílel)

Anti-prokrastinační tip:

 

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar