Workhackerův digest – T03

Třetí pokračování souhrnu toho, co mě nejvíce zaujalo v posledním týdnu z oblasti efektivity práce, technologií, zvyšování výkonu i pohodlí při práci je tu.

A začneme opět zajímavým hardwarem.

ZEI° Timeular

Za tím exotickým jménem se skrývá zajímavá věcička, která může pomoci s hlídáním pracovní efektivity. Jedná se o takový originální osmistěn, který měří čas strávený s činností, kterou si určíte. Na každou z 8 stěn si můžete fixou napsat nebo nakreslit, jakou činností se právě zabýváte. Pak stačí, abyste tu věc otočili vždy tak, aby činnost, kterou se právě zabýváte, byla navrchu, zařízení bude měřit čas, dokud opět nezměníte stranu. Hezky je to vidět na tomto videu, které Timeular popisuje.

Na téže stránce je i podrobný popis toho, jak Timeular funguje. K Timeularu je k dispozici aplikace pro iOS, Android, Mac i Windows. A samozřejmě se dají data sdílet s dalšími službami – aktuálně Toggl, Harvest, Wunderlist, Timeneye, Timely. A připravují se další.

Už jsem si jeden exemplář objednal, takže jakmile dorazí (slíbují duben 2017, tak uvidíme), podrobím ho testu.

Webové stránky výrobce a možnost objednání: https://timeular.com

Evernote vydal novou verzi a je jednoznačně lepší

Používáte-li Evernote, možná jste si už všimli nové verze 8 pro systémy iOS. Shrnutí funkcí a základní info najdete na serveru Wired.com.

Pokud Evernote neznáte, doporučuji zkusit jako centrální místo pro sběr poznámek, odkazů na zajímavé stránky, články atd. Návod, jak si ho nastavit a ohnout tak, aby vám dobře sloužil, obsahuje článek Evernote (nejen) jako systém GTD se Saved Search na Hlava.net.

Důležitý citát pro posílení kreativního myšlení

Max Planck (fyzik, zakladatel kvantové teorie, wiki): Když je experimentální výsledek v rozporu s existující teorií, je na obzoru pokrok.

Přeberte si to ve své pracovní činnosti po svém. 😉

Není testování jako testování

Většina z vás si možná pod pojmem testování představuje takovou tu nezáživnou činnost, kdy se neustále dokola objevují chyby, které se v lepším případě i opravují.

Jenže, jak popisuje Martin Kopta v tomto rozhovoru, testování produktů, webů nebo služeb lze povýšit na úplně jinou úroveň. Pokud vás zajímá, jak se ověřují například uživatelská rozhraní, určitě si tento rozhovor s Martinem přečtěte.

Co je to Blockchain – řečeno ještě jinak

V prvním Digestu jsem odkazoval na článek Patricka Zandla o tom, co je to a k čemu je dobrý blockchain. Tady ještě jeden pokus o vysvětlení, tentokrát od Pricing Idiota Vaška Lorence v článku  Blockchain – technologie, která změní do 5 let rychlost peněžních transakcí.

Židle nebo bar

Je-li vám vaše zdraví milé (mlčky předpokládám, že také většinu pracovní doby prosedíte), pak byste neměli minout tenhle článek o stání při práci od Roberta Vlacha. Je to vlastně takový úvod do práce vestoje, must-read článek pro všechny, kdo koketují s myšlenkou se u počítače občas postavit a pracovat ve stojící poloze.

PS: Zajímavé je, že jsem nenašel žádný článek pro obsluhu soustruhu v Kolbence, který by pojednával o opaku – tedy jak pracovat s občasným posedáváním, aby se navíc ještě soustružníkova efektivita práce zvýšila. 🙂 Tak třeba Průmysl 4.0 to vyřeší.

I automatický (systémový) email může být hezký

Svého času jsme velice bojovali s jedním zákazníkem a snažili jsme se ho přimět k tomu, aby automatické emaily, které generoval systém, byli napsané lidsky. Nepodařilo se nám to a to i přesto, kdy jsme použili těžký kalibr vzorů ze zahraničních služeb. Zákazník tehdy v zájmu ušetření pár tisíc Kč za copywriting, nechal emaily nikoliv neosobní, ba dokonce skoro až útočné. Bylo to nějak takto:

Na vašem účtu na X***Y docházejí peníze. Prosím dobijte si peníze na svůj učet ve službě X***Y, aby nedošlo k přerušení provozu služby.

A přitom existuje spousta krásných příkladů, jak to dělat vlídně, chytře a ještě z toho něco vytřískat.  Třeba jak ukazuje Míša Mužíková v tomto Copytriku.

Hudba pro podporu kreativní práce

Tohle by vás mohlo v práci nakopnout. Ať už do sluchátek, nebo jako background music z repráků v rohu místnosti.

A citát na závěr

Workhacker:

Obvykle to není systém či proces, co ve firmě selže. Ale neschopnost ho ve firmě dlouhodobě udržovat.

 

Co je to Workhackerův digest?

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacks), které mě zaujaly. Zahrnují oblasti pracovních návyků, e-commerce, technologie, ale třeba také nové obory IoT, autonomní nebo elektrická auta, ekologie a jiné moderní trendy. Nenechávám bez povšimnutí ani gadgety a zajímavé výrobky. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás.

1 Comment

  1. Pingback: Workhackerův digest – T24 – Workhacker.cz

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar