Workhackerův digest – T01

Týden co týden sleduji a sbírám zajímavosti, nové myšlenky, životní i pracovní vylepšení (hacks), které mě zaujaly. Zahrnují oblasti pracovních návyků, e-commerce, technologie, ale třeba také nové obory IoT, autonomní nebo elektrická auta, ekologie a jiné moderní trendy. Nenechávám bez povšimnutí ani gadgety a zajímavé výrobky. Cílem je, abych si nejen rozšířil obzory v oblastech, které mě zajímají, ale abych se k nim po týdnu vrátil a připomněl si je. A když už to dělám pro sebe, myslím si, že by to mohlo zajímat i vás. Zde je pro rok 2017 sada 01.

Modulární LED světla

Na Kickstarteru jsem objevil zajímavý systém osvětlení místností. Jednotlivá světla se dají skládat do mozaiky, která jsou tvořena šestistěnnými LED moduly. Originální a přitom hodně jednoduchý nápad.

Link: https://www.kickstarter.com/projects/1987956413/helios-touch-modular-lighting-system?ref=popular

Na Kickstarteru sice už kampaň skončila, ale věřím, že to půjde zakoupit dříve či později i někde jinde.

Robert Haas: „Ať nám platí za hodnotu, ne za hodinu“

Tohle je (mělo by být) kruciální téma každého dodavatele. SW vývojáře, agentury, konzultanta apod. Hodina času vaší práce je hodně (opravdu hodně) fuzzy pojem. Mluvím o tom už několik let a článek „Ať nám platí za hodnotu, ne za hodinu“ mi mluví z duše. I když se zmíněným návrhem na změnu účtování klientům až tak nesouzním, rozhodně stojí za přečtení.

BlockChain: jak uvažovat o konceptu s nadějí revoluce

Z článku Patricka Zandla o blockchainu jsem sice úplně nepochopil jak to vlastně funguje, ale pochopil jsem, že je dobrý se o to dál zajímat. Ani ne tak kvůli kyberměně Bitcoin, ale proto, že o tomhle konceptu ještě hodně uslyšíme.

Mobilita požírá náš svět

Zajímavá přednáška, jak se mění mj. mobilní svět nebo svět automobilismu. Benedict Evans: Mobile is eating the world. Můžete si buď prohlédnout jen slajdy (jsou docela výmluvné) nebo si je pustit i s audio komentářem.

100 užitečných mini návyků

Takové mikrohacky, pro život, do práce nebo jen tak pro vylepšení vašich životů, pěkně jeden za druhým v článku 100 Amazing Mini Habits That Will Make 2016 Awesome.

Jak se dělá podcast

Úžasné povídání Toma Sobela o tom, jak a proč začal podcastovat. A mimo jiné i důkaz toho, že k velkému lze dojít pouze malými krůčky.

Aplikace: Adobe Experience Design CC

Nástroj na prototypování (pro znalé, takový trochu jiný Axure) od Adobe – Experience Design CC. Poslední roky mám dojem, že aplikace Adobe jedou na steroidech, jsou překomplikované, zbytečně robustní, tak uvidíme, jestli se chytne tohle.

Cimrman pln vážných témat

Když někdo dělá vtípky, nemusí to znamenat jen prázdné tlachání. Dokládá to tento článek o „skrytých“ tématech v cimrmanovských hrách.

Prezidentova mesidž

Tohoto člověka doporučuji sledovat, poslouchat a dobře vnímat to, co říká. Udělejte si 10 minut času a pusťte si projev Andreje Kisky, prezidenta našich sousedů: Novoročný príhovor prezidenta: Slušnosť musí byť znova počuť

My Wonderful Days

Zaznamenávejte si, co nejlepšího (nejhoršího, nebo cokoliv jiného) vás během dne zaujalo s apikací My Wonderful Days (iOS). Můžete si nastavit připomenutí na každý den v určenou hodinu. Zápisky lze sdílet mezi více iOS zařízeními.

Volný čas: Hra Warp Shift

Logická hra pro iOS Warp Shift. Cílem je poskládat krychlové segmenty v prostoru tak, abyste tu slečnu dostaly tam, kam chce – do teleportu. Pěkná grafika a jednoduchý koncept.

A několik mouder z twitteru na závěr

screen-shot-2017-01-06-at-14-07-14

screen-shot-2017-01-06-at-14-09-50

screen-shot-2017-01-06-at-14-12-22

1 Comment

  1. Pingback: Workhackerův digest – T13 – Workhacker.cz

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar