Týdenní digest #33

Je tu další týdenní digest. Pel-mel toho nejzajímavějšího, co jsem potkal, četl nebo viděl v posledním týdnu. Technologie, internet, byznys, věda.

Novinky v Corpis Maps 4.1

Corpis spustil nový web. Konečně se víc věnuje tomu, k čemu Corpis Maps je – viz Corpismaps.com. A zároveň značně rozšířili možnosti této byznys mapové platformy. Doporučuju kouknout na zmíněný web a případně i na tento popis změn. V nejnovější verzi Corpis Maps se rozšířila podpora analýz obchodního potenciálu, který pomůže zacílit obchodní aktivity firmy. Tohle má potenciál.

 

Skybiometry

Skybiometry je cloudová služba nabízející Face recognition a Face detection – tedy dokáže z fotografie rozpoznat různé biometrické údaje – orientační věk, pohlaví, zda osoba má brýle či nikoliv, jakou má náladu atd. Podobných řešení je už docela dost (Idemia či Microsoft), ale tohle od Skybiometry se mi líbí zejména proto, že mají otevřené API, díky kterému můžete k vašim fotkám stahovat data ve formátu JSON.

 

Petr Pouchlý: Jak přemýšlet nad osobním rozvojem?

Petr Pouchlý je zakladatelem designového studia Court of Moravia, možná ho znáte. Často pracuje s firmami a pomáhá jim s nastavováním jejich firemní kultury a s kariérním rozvojem. A v tomto videu mluví o tom, proč se dneska každý chce rozvíjet, nebo co lidi v osobním rozvoji brzdí. Dejte si to ke kávě třeba. Sice už je kolem trochu pře-rozvojováno, ale Petrův pohled v rozhovoru s Jirkou Rosteckým je celkem fresh. 😉

Jak odhalit svoji vizi a zjistit, co v životě chci?

Když už jsme u toho osobního rozvoje, tak ještě jedno rozvojové video, ať to máme z krku. Jak odhalit svoji vizi a zjistit, po čem ve svém nitru toužíte? Jak najít to pomyslné červené tlačítko a konečně vědět, za čím vlastně chcete v životě jít a o co usilovat? Ano, otázka to není jednoduchá, ale k odpovědi se dá dostat. Tedy, prý. Alespoň to tvrdí Jan Laibl v tomto videu.

AMP web – co je to zas za novoty?

AMP je přístup (technologie), jak z rychlých webových stránek udělat ultrarychlé, které se načítají rychlostí blesku. To není metafora, i Google pro označení takových stránek používá ikonku blesku.  Na webu Vzhurudolu.cz je pro zájemce podrobný popis pro ty z vás, kteří se o AMP chcete dozvědět více. Článek je fajn v tom, že mu budou rozumnět zřejmě i laici. Tak vzhůru do toho.

Jdu za svou vizí s Markem Kováčem

A ještě jedno video. Tentokrát ne o osobním rozvoji, ale o tom, jak podniká Marek Kováč, jaký přístup má ke své firmě Atreo a co ho dobíjí. Video je z „cyklu“ Jdu za svou vizí (předchozí video s Petrou Vojtěchovou je zde). Je krátké, tak si ho pusťte.

 

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar