Instalace systému Android na Windows 7

Tento článek obsahuje návod, jak rozběhnout plnohodnotný Android na systému Windows. Začnu ale z jiného konce.

Před 4 lety jsem udělal jednu velkou chybu. Pořídil jsem si DELL E4200 (článek zde). Je to 11″ notebook s váhou necelých 1 kg a se 128 GB SSD diskem. Ta chyba byla v tom, že ho ani po 4 letech těžko nějaké dnešní zařízení překoná natolik, aby se mi vyplatilo investovat do nového ultrabooku nebo tabletu.

Rád bych třeba i přešel na řešení „Tablet jako pracovní nástroj“. Tedy v kanceláři (případně doma) v dockině jako plnohodnotný stroj, na cestách jako zařízení pro čtení a rychlou korespondenci nebo video.

Tenhle můj požadavek (který možná časem přehodnotím) vede k jednomu podstatnému důsledku. Takové zařízení ještě neexituje. Takové zařízení by totiž muselo mít (bez klávesnice) kolem 600g, min. 128 GB disk, 4GB RAM, výdrž celý den a … wait for it … systém Windows. Tohle nesplňuje ani iPad, ani tablet s Androidem a zatím ještě ani tablet s Windows (ti většinou trpí malou výdrží a velkou váhou).

Než se podaří výrobcům Win-tabletů dohonit náskok konkurence v parametrech, zůstanu nejspíš u svého DELLu. Jenže problém je, že se začínají objevovat specifické aplikace určené jen pro tablety. Jedním z nich je i Týdeník Dotyk vydavatelství Tablet Media, který je technologicky i obsahem velice zajímavý, ale na displeji mobilního telefonu se moc užít nedá (zejména u dvousloupcových článků).

A tak jsem přemýšlel, jestli by to šlo nějak obejít. Šlo by. Stačí si systém Android nainstalovat na Windows.

Instalace systému Android na Windows 7

Instalace je dvoukroková, není to na pět minut (cca na 1/2 – 1 hod), ale výsledkem je plnohodnotné Android zařízení na vašich Windows 7 nebo 8.

Postup je následující:

1) Instalace Oracle VirtualBoxu

2) Stažení libovolné verze systému Android

3) Instalace staženého Androidu ve VirtualBoxu

Celý proces instalace Androidu na Windows je popsán na této stránce (anglicky). Je sice zdlouhavý, zvládne jej i méně zkušený uživatel, ale dopředu upozorňuji, že je to nepatrně složitější, než instalace běžné aplikace.

A výsledek vypadá takto:

win-dotyk-1.PNG

 

 

Leave a comment