Microsoft Office 2010 – obnova poškozeného licenčního klíče

Ta tam je doba hledání licenčních klíčů na warez fórech, instalaci všelijakých key-generátorů, nebo hackování různými masochistickými způsoby. Ne, já jsem to samozřjemě nedělal, to dělali jiní. Už hodně dlouho (vlastně ještě déle) mám veškerý SW buď zdarma, nebo placený. A to třeba už i online s pravidelnou měsíční / roční platbou, což jsem si dřív neuměl představit ani ve snu. S legálním SW je všechno tak nějak jednodušší. A když dojde k nějaké „licenční závadě“, jsem v klidu, nečekám pány v dlouhých černých kabátech u dveří jako kdysi, … kdy jsem vlastně žádné hry pro ZX Spectrum neprodával, vlastně jsem byl jen zbytečně paranoidní.

V poslední době jsem instaloval víc počítačů s MS Windows. Nikdy by mě nenapadlo, že ještě někdy si zařádím s instalací Microsoft XP. Ale na jeden starý notebook, který odešlu do frcu a kde XPčka byla jako OEM systém přibalena, jsem v rámci datové čistky musel sáhnout i k systému XP. Óóó, jaká to nostalgie. Pamatuje si někdo, jak byla XPčka barevná? Třeba taková věc, která je dnes při instalaci Windows 10 samozřejmá, tedy připojení k síti, se na XPčkách musela řešit tak, že jsem stáhnul ovladač síťové karty, nainstaloval a pak teprve mohl používat Wi-Fi. Jako fakt zážitek.

Ale zpět k věci. Instalací několika Windowsů a k tomu 4 kusů balíku Microsoft Office (v rozptylu cca 1/2 roku) se mi podařilo tak pěkně pomotat licenční klíče, že jsem se dostal do stavu, že 3 ze 4 těch Officů se dostaly do nějakého „bezlicenčního stavu“, kdy začaly hlásit, že je to jen trial verze, která časem vyprší. Ale jinak fungovaly. Jenže tenhle stav nebyl úplně OK, jak samozřejmě licenčně, tak pro moje klidné spaní.

Prostou nápravou vložením správného licenčního klíče (což by napadlo asi každého) jsem to vylepšil tak, že 2 ze 4 instalací přestaly fungovat úplně a místo toho hlásily jen něco jako „Cannot verify license for this product„.

Pokud byste se někdy dostaly do podobně bezvýchodného stavu, tak se to dá samozřejmě vygooglit, ale těch návodů je asi … no hodně a jen některý funguje.

 

Zde jsou – návod jak opravit licenční klíč u Microsoft Office (EN):

 

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar