Prudící RejstrikFirem.cz

Firma AIVision, s.r.o., která se nějakým záhadným způsobem přetransformovala na společnost TopInternet s.r.o. opět prudí. Tato firma provozuje stránky rejstrikfirem.cz. (záměrně bez odkazu, nebudu jim vytvářet backlinky). Tenhle pseudokatalog asi někteří znají a při vyslovení tohoto jména si nějakým záhadným způsobem nemohou vzpomenout na nějaké pozitivní slovo, které by je charakterizovalo. Nedivím se.

AKTUALIZACE: Pan Michal Malý provozuje i stránky eInzerce.cz – více v článku Bude eInzerce.cz stejně podvodný projekt jako RejstrikFirem.cz?

Před rokem jsem jim poměrně vehementně vysvětloval, že si u nich můj předchozí chlebodárce nic neobjednával, zájem o jejich služby neměl a nemá a to, že je veden (potvrzený) záznam o firmě v jejich katalogu, je pouze a jedině chyba jejich systému (dalo se to říci i jinak, ale budiž). Před tím zhruba rokem to skončilo tím, že jsme posílali výpověd (de-facto neexistující) smlouvy. Tím se to ve většině spořádaně fungujících společností většinou vyřeší.

Ne však u TopInternetu. Asi před týdnem a něco jsem se dozvěděl, že opět poslali fakturu na služby záznamu firmy v katalogu rejstrikfirem.cz. Tentokrát však ne za období minulé, jak tomu bylo před rokem, ale na období následující, tedy na další rok. Takže podle nich žádná výpověď (navíc z jejich strany písemně potvrzená) nikdy poslána nebyla, jede se dál, jakoby se nechumelilo.

Připadá to někomu snad normální? Po dvou letech, kdy o tom psal (nejen) Daniel Dočekal na Lupě, se stále chovají stejně. Když to tak čtu, zvedá se mi žaludek. Proč ještě mohou podnikat? To jako každé dva roky přemigrují ten web pod jinou firmu a pokračují dál? Uff, vlastně, škoda slov. 

Více informací je možné nalézti na Lupě.

Leave a comment