Sedm důvodů proč nedávám fotky svých dětí na internet

Ano, rozmohl se nám tu takový nešvar. Kde kdo dává fotky svých dětí (nebo někdy dokonce i videa) na internet. Na facebook, na twitter, instagram a kdo ví kam ještě. Děti jsou různého věku, tvaru, spočívající v různých polochách a konající různé aktivity.

Já tohle svým dětem nedělám. A níže si přečtěte proč.

PS: Píšu to sem proto, abych sem mohl odkazovat jako odpověď na dotazy a přání známých, ať dám taky nějakou fotku potomka na FB atd.

Fotky svých dětí nedávám na internet (resp. sociální sítě) protože:

  1. Vystavit fotku na sociální síti je zhruba totéž, jako porozvěšovat tutéž fotku po městě. Vy byste snad fotku vašeho dítěte rozvěsili jen tak na sloupy a další veřejná místa vaší obce?
  2. Dítě mi nedalo souhlas k šíření fotografií či videí, na kterých se vystkytuje.
  3. Dítě považuju za svébytnou osobnost, která by si měla sama rozhodnout, jestli někde chce být vystavena její fotografie, nebo ne.
  4. Až jednou bude dítě starší, může to být pro něj/ní dost problém, že se všude možné po internetech povalují jeho/její fotky z mládí. Když bude chtít, může si je tam nasázet sám/sama.
  5. Využití a šíření obsahu, který dám na sociální sítě či internet, nemám vůbec pod kontrolou.
  6. Blízká rodina, babičky a dědečkové se k fotkám dostanou i jiným způsobem, než z „fejsu“.
  7. Co se jednou na internet umístí, už se z něj těžko maže. Resp. s pravděpodobností blížící se jistotě to z něj už nedostanete.

Výše uvedené body platí i pro případy, že někdo jiný, kdo pořídil fotku, na které jsou moje děti, tuto fotku vystaví na těch internetech a sociálních sítích.

Rozumíme si? Děkuji za pochopení. 😉

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar