PDA: Doporučený software pro vašeho mazlíčka

Už jsem dlouho nepsal nic o PDA a tak to dnes trochu napravím. Zejména ti, kteří mají PDA krátce možná tápou, jakým softwarem jej vybavit, aby byl ještě použitelnější než s holým Windows CE. Již jsem měl možnost vyzkoušet mnoho různých blbůstek pro PDA a některé z těch lepších mě natolik zaujaly, že bych si je s dovolením sem vypsal. Třeba to někoho inspiruje k nainstalování téhož. Seřazeno podle toho, jak je to seřazené ve složce Programs.

Agenda Fusion 6.1.5

Asi nejdokonalejší o nadstavbě Outlooku, který je standardně s PDA s Win CE dodáván, jsem psal někdy loni na podzim – Agenda Fusion 5.3 pro PDA – jednička mezi PIM. Dnes již je možné stáhnout verzi 6.x, která toho zas až tak moc nového nemá oproti pětkové řadě, ale celé se mi to zdá rychlejší a v některých případěch přehlednější (barevnější).

Poslední fičurku, která není až tak úplně vlastností samotného programu, ale která mě moc zaujala, bylo vytáčení telefonního čísla na mobilu přímo z Agendy přes Bluetooth.

Jinak dnes si už bez Fusiona nedokážu představit práci s kalendářem, úkoly a kontakty na PDA. Vše se velmi blíží práci s těmito kancelářkými funkcemi na PC.

ICQ

K tomuto asi není třeba nic dodávat. Naprosto bezproblémový chod ICQ zajišťuje opět „modrozubé“ spojení s mobilem, který GPRSkuje data tam i zpět. O malé úchylce, která mě samozřejmě přešla jsem psal v článku ICQ v metru: úchylka nad úchylky.
ICQ pro Pocket PC je samozřejmě zdarma.

IDOS

Jízdní řády se jistě hodí pro toho, kdo jezdí po Praze (či jiném městě) městskou hromadnou dopravou. Je třeba za aplikaci zaplatit mírný poplatek 🙂 ale za aktualizace jízdních řádů se už neplatí nic.

PhatNotes

Program pro psaní strukturovaných poznámek, který se dříve jmenoval HPC Notes a o kterém jsem také už psal mi až donedávna fungoval docela divně. Výhodou tohoto software je to, že můžete poznámky psát jak v PC aplikaci, tak i v jeho PDA verzi. Samozřejmě se to mezi sebou synchronizuje. A zde byl právě kámen úrazu. Jednotlivé poznámky se mi při synchronizaci zdvojovaly (i více-ovaly). Musel jsem je tak pravidelně promazávat, což mě dost otravovalo.

Až jsem se rozhodl napsat na support výrobci, který byl docela překvapen, protože něco takového ještě nezažil, ale nakonec přišel s tím, že je asi „corrupt database“ a je nutné udělat backup a restore. A ejhle, fungovalo to a už se nic nezdvojuje. Čili dnes už mohu jedině doporučit.

TKCreater

Dnes už se přestávají nosit fotografie blízkých v peněžence, dnes se ukládají fotografie na pozadí pracovní plochy v PDA. A k tomu je určen další softík, který v PDA trvale mám. TKCreater umožňuje vytvořit si různé pozadí a nastavení Today a samozřejmě je libovolně přepínat.

WisBar Advance

Standardní „záhlaví“ oken v PDA se mi nelíbilo hned od začátku. Připomínalo mi Windows 3.1 a tak jsem se hned porozhlédl po něčem lepším. Momentálně tedy problém vypínání programů a zobrazení ikonek běžících programů řeším tímto programem. Je skinovatelný a již jsem o něm také psal.

World Off-line

Sunysoft asi jako jediná společnost v širém okolí vyrábí program pro offline stahování www stránek určených pro PDA. Během dne se automaticky stáhne X kanálů a vy cestou z práce můžete pročíst vše, co jste během pracovní doby nestihl. Easy Peasy.

MultiIE

Kdo by neznal MyIE2 pro PC, nadstavbu MSIE. Pro PDA samozřejmě existuje něco podobného a jmenuje se to MultiIE. Čiliže máte možnost používat například záložky i v PDA.

Lingea Lexicon 2002

Angličtina, němčina a samozřejmě čeština. Překladový slovník, který je naprosto jedinečný, v porovnání s PC verzí a na to, že to je jen PDA verze, toho nabízí až překvapivě mnoho. Skloňování, synonima, možnost učení a zkoušení apod.

Isitar

To nejlepší na konec. Znáte Lemmings? Kdo by je neznal, že? Pro PocketPC existuje hra Lemmings, která mi však nešla spustit a navíc podle úvodní obrazovky to vypadalo, že jsou tam jen 4 demo levely.

A tak jsem se pídil až jsem se dopídil ke klonu Lemming, který se zove ISITAR. Malí panáčkové, zřejmě malí Isitaři, se chovají podobně jako lemmingové, chovají se podobně a váš úkol je také podobný – dostat je do domečku. Co si vzpomínám, PC verze Lemming měla asi 10 různých „dovedností“ které bylo možné přiřadit k vybranému lemmingovi, Isitar má vlastně jen 3: stopper, stavěč žebříku a bobmber. Ale i to stačí na to, aby vám to trochu rozehřálo mozkové závity. Hra Isitar obsahuje 30 levelů a je samozřejmě ozvučená.

Tomu říkám ideální využití vašeho PDA, protože toto je ideální hra pro PDA. 🙂 A už se těším, až někdo vyrobí skutečné a nefalšované hratelné Lemmings.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar