Nová podoba Hlava.net je tu

Zhruba před rokem jsem se rozhodl, že je na čase změnit design. Zhruba před půl rokem byl design připraven a někdy v té době jsem se také rozhodl, že změním i publikační systém. Dnes, tedy po více než 3 letech spouštím fungl novou verzi tohoto blogu.

Design

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Po třech letech měním design. Jak jsem již avizoval, nechal jsem si design udělat profíkem – Richardem Axellem. Původně měl tedy tento design být použit pro úplně jiný projekt, ale klient si nakonec vybral jiný, tak jsem si tento přivlastnil a nechal upravit pro své potřeby.

Publikační systém Atrium

To je kapitola sama pro sebe. Mám takový malý soukromý závazek, že tu Atrium, na kterém běží teď nejen Hlava.net, ale spousta dalších webů, představím. Teď se mi do toho ale moc nechce, neboť jsem celý týden psal elaborát popisující jeho funkce a už se mi trochu zajídá o něm cokoliv dalšího psát.

Snad jen short info. Stavíme ho s Honzou Saidlem už přes rok, přičemž základní a jedinou podmínkou je, aby to nebyl redakční systém v tom úzkém slova smyslu, ale opravdu univerzální publikační systém, který se dá použít na všechno. Od jednoduchého webu jako je tento, až po složitější informační systém. Ač mě to samotného překvapuje, zatím se to daří. 🙂

Nakódování

Prvotní zlomení stránky do HTML spáchal Honza Hlaváč. Pak ale odpadl a tak se nová verze webu poněkud odložila. Ten, komu vděčím za to, že to vůbec vzniklo, je Marek Nebesář, který to dotáhnul do konce. Tedy do této podoby. Ke vděku ještě tedy budu muset přihodit pár peněz, ale to mi nevadí. Vlastně teď mi dochází jedna zajímavost. Blog Hlava.net v této nové verzi je asi vůbec první blog, který vznikl za standardních komerčních podmínek.

Copak jmelí, ale jmelí!

Mám v oku pár drobností (třeba fotogalerie apod.), které bych tu chtěl ještě upravit a dodělat, ale to časem, až si na to zvyknu. Budu rád, pokud mi napíšete své názory či objevené chyby do komentářů. Díky.

Omlouvám se zároveň všem RSSkářům, neboť těm se asi nyní zahltí RSS čtečky. Přecházím na CoolURI, tedy odkazy na články mají jiný tvar a tak i ty, které už byly jednou zaindexovány, budou znovu.

A ještě jednou děkuju všem, kteří mi s tím pomohli!

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar