Buy out a H1.cz

Nedávno jsme s kolegy (ex-společníky několika společností) v hospůdce přemýšleli, jak se dá dneska vůbec začít podnikat tak, aby člověk nemusel (nejen na začátku) třít bídu s nouzí. Jako ten naprosto nejlepší způsob se nám nakonec jevil „Buy out“. Co je to vlastně buy out?

Představte si, že pracujete třeba v poradenské firmě nebo advokátní kanceláři a staráte se o určité portfolio klientů. Máte s nimi velmi úzký vztah. Jednoho dne vás napadne, že jste příliš svázaní s mateřskou společností a že by si klienti zasloužili víc, než co jim může nabídnout vaše společnost. Co tedy uděláte? Seberete se i se svými kolegy, založíte si vlastní společnost a přetáhnete si klienty k sobě. Tím máte zabezpečen pro začátek pravidelný příjem zakázek a peněz a můžete na tom stavět (vč. referencí). Problém se zákazem konkurence po dobu X let po opuštění původní společnosti buď nějak vyřešíte, nebo vůbec nemáte.

Kolegové, se kterými jsem se o tom bavil, znali pár příkladů takto vzniklých společností, já znal taky minimálně jeden případ. Přijde mi to jako docela dobrý způsob, jak začít podnikat, zvláště, pokud jste si stihli udělat dobré jméno v rámci původní společnosti.

A, ač tedy neznám zákulisí, za typický buy out, lze považovat vznik společnosti H1.cz, spol. s r.o., jehož členové přešli z projektu Dobrý web, který nadále přebývá pod křídly Internet Infa. Dobrý web má nový tým, který nyní vede místo Davida Špinara Marek Antoš.

Máme tu teď dva týmy, který budou soutěžit ve stejných oborech o pozici na slunci. FIGHT NOW! 🙂

Vtipné je, že jejich reference (reference Dobrýweb vs. reference H1) se docela dost překrývají (překvapivě) a i ta stránka s referencemi je copy/paste.

Zajímavé jsou také ohlasy od klientů (ohlasy DW a ohlasy H1), například tento na H1.cz:

Chtěl bych Vám poděkovat za možnost zúčastnit se Poslední středy, která je podle mého názoru nesmírně důležitou aktivitou v prostředí českého internetu. Jsem si jistý, že Dobrý Web jakožto iniciátor pozitivních změn v chápání tvorby internetových projektů je jednou z prvních společností, kterým kvalitní web leží na srdci a že tato řada dále poroste.
Robert Haas, Symbio Digital

Asi bude ještě dlouho trvat, než se tyto dva týmy a hlavně jejich aktivity začnou od sebe trochu lišit. Good luck oběma.

Leave a comment

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar