Automatizace procesů a integrace systémů

Využijte svůj čas na smysluplnou práci. Ostatní nechte na automat.

Automat vám a vašim kolegům ušetří práci a čas. Díky tomu budete mít čas na zákazníky, rozvoj a spoustu dalších věcí, které jste doteď zanedbávali.

S čím vám mohu pomoci

Vytvoření automatizace

Nechte práci strojům.
Vytvářím jednoduché i pokročilé automatizace. Mé automaty šetří klientům tisíce hodin měsíčně. Využívám převážně platformu Integromat.

Integrace systémů

Naučím vaše systémy si povídat
Někdy stačí dva existující systémy propojit, než programovat úplně nový systém. Integrace může též vytvořit nové funkce vašeho stávajícího systému.

On-line konzultace

Než se pustíte do automatizace
Předvedu vám základy práce v Integromatu a vysvětlím, kde všude vám může tento nástroj pomoci ušetřit čas a peníze. Pro začátečníky i pokročilé.

 

Příklady oblastí automatizace

Obchodní procesy

 1. Generování leadů
 2. Sledování a vytváření aktivit pro obchodníky
 3. Generování nabídek
 4. Vícekroková komunikace se zákazníky
 5. Objednávkový systém
 6. Propojení CRM s dalšími komunikačními platformami (Slack, SMS ad.)
 7. Napojení Linkedin na CRM
 8. Oslovování kontaktů na základě návštěvy vašeho Linkedin profilu
 9. Vyhledávání informací o firmách v databázi (Merk, BizMachine)
 10. Ukládání objednávek z webu do CRM

Marketingové procesy

 1. Dotazníky a zápis výsledků do CRM nebo Google Sheet
 2. Generování marketingových či zákaznických reportů
 3. Follow-up SMS zákazníkům
 4. E-mailové kampaně řízené ze CRM
 5. Zpracování marketingových dat
 6. Vytěžování dat z e-mailů
 7. Chatbot
 8. Publikování na sociálních sítích

 

 

Administrativní procesy

 1. Souhrny prací (timesheety)
 2. Předávání úkolů mezi obchodníky a realizátory
 3. Automatizace předávání práce mezi pracovníky
 4. Transformace dat mezi tabulkami
 5. Automatizované ukládání dokumentů na úložiště

 

 

 

HR procesy

 1. Proces náboru s dotazníkem a zápisem do CRM
 2. On-boarding
 3. Pravidelné zjišťování spokojenosti zaměstnance
 4. Generování timesheetů
 5. Získávání dat z job portálů
 6. Navazování kontaktů a komunikace na síti Linkedin

Účetní procesy

 1. Reporting bankovních výpisů
 2. Párování plateb
 3. Generování a odesílání faktur zákazníkům
 4. Zpracování faktur a ukládání do účetního systému

 

Potřebujete automatizovat váš proces?
📆 Vyberte si termín společného on-line setkání.

 

Jak probíhá spolupráce

1. ZADÁNÍ
Potřebuji pochopit, co potřebujete integrovat a automatizovat. Jaké aplikace se budou propojovat, zda jsou k tomu uzpůsobené a jaká pravidla bude potřeba do automatu vložit. V některých případech procesy ještě měníme a optimalizujeme, aby je vůbec bylo možné automatizovat.

 

2. SBĚR PODKLADŮ A INFORMACÍ
K tomu, aby proces tvorby automatu byl plynulý, tak ve většině případů potřebuji ukázková data a přístupy do aplikací, které se budou propojovat.  V případě, že se má propojovat systém, který ještě neznám, tak se seznamuji nejen s tímto systémem, ale též s rozhraním, na které se bude automat připojovat. U složitějších automatizací vzniká písemné zadání.

 

3. VYTVOŘENÍ PILOTU
Automaty tvořím od klíčové funkce, nebo stěžejního systému. Vytvářím funkční demo, které vám předvádím a nad kterým diskutujeme. Ukázat něco konkrétního je lepší, než si o tom hodiny povídat. V této fázi též odhalujeme různé výjimky a překvapení, které se skrývají ve vašich datech nebo systémech. Automat by si měl se všemi těmito situacemi poradit.

 

4. DOKONČENÍ AUTOMATIZACE
Tvorba automatu může zabrat několik hodin nebo i několik dní či týdnů. Závisí na složitosti procesu, množství míst, která zpracovávají data, nebo též na tom, kolik má automat fází. Jakmile je automat vytvořen a funguje s testovacími daty, předávám automat k otestování.

 

5. SPOLEČNÉ LADĚNÍ NA TESTOVACÍCH DATECH
Je-li to možné, v další fázi zkoušíme „zatopit“ automatu nad testovacími daty. Pokud není možné automat vyzkoušet v testovacím prostředí (třeba s nainstalovaným CRM), pak se ověřuje jeho funkčnost na uměle vytvořených testovacích datech. E-maily se neposílají zákazníkům, ale na testovací e-mailové adresy, SMS se posílají na naše čísla, objednávky z webu tvoříme s testovacími daty.


6. NASAZENÍ DO OSTRÉHO PROSTŘEDÍ S RUČNÍM SPOUŠTĚNÍM
Ve většině případů nenechávám automat běžet od prvního dne úplně samotný, ale spouštím ho ručně v režimu, ve kterém pozoruji, jak se chová s reálnými daty. Jsem tak schopen odhalit případné nedostatky nebo data, se kterými se při testování nepočítalo. Tato fáze může trvat jednotky dnů až týdnů v závislosti zejména na četnosti spouštění.

 

 7. PŘEPNUTÍ DO PLNĚ AUTOMATICKÉHO REŽIMU
Jednoho dne nastane okamžik, kdy automat přepnu do plně automatického režimu. Ale to ještě není čas, kdy bych ho úplně opustil. Ještě nějakou dobu ho pozoruju a sleduji, jak pracuje, jestli se spouští a funguje tak, jak má. V této fázi předávám automat klientovi a prohlašuji ho za funkční.

 

8. DOHLED A SPRÁVA AUTOMATU
Automat je samostatně fungující, většinou nevyžaduje zásahy.  Přesto se čas od času sám o sebe přihlásí. Nejčastěji v případě, že se změní něco v systému, se kterým automat pracuje, nebo se změní data, se kterými pracuje. Případně nějaký uživatel zadá někam něco, co nemá. V tento okamžik jsem připraven zasáhnout a automat dát zase do latě.


9. KONZULTACE
Někdy je automatu potřeba jít naproti. Automat sice pracuje na jedničku, ale vaše činnost, která na něj navazuje ho nevyužívá naplno. Nebo automat generuje příležitosti (pro obchod, pro další úspory apod.), ale jeho potenciál zůstává daleko za očekáváními. V takovém případě poskytuji konzultace já, případně zvu odborníka na danou oblast.

 

10. AUTOMAT JAKO SLUŽBA (AaaS)
… nebo můžete všechny výše uvedené body přeskočit. Velké množství automatizací má společné vlastnosti. Podívejte se na web TyAutomaty.cz, kde postupně tyto předpřipravené automaty vznikají. Tam si můžete pořídit nejen automat, ale také odbornou podporu, rozvoj automatu i procesu jako takového.

 

Co byste ještě měli vědět

 • V případě potřeby zvu ke spolupráci konzultanta na oblast, kterou automatizujeme (marketing, obchod, e-mailing apod.)
 • Když není domluveno jinak, komunikujeme on-line.

 

Máte zájem o vytvoření automatizace?

Domluvte si se mnou schůzku v on-line formuláři.

Nebo napište e-mail na adresu eduard@hlava.net
Případně zavolejte na telefonní číslo: +420 737 377 733

 

Aplikace, které se objevily v mých integracích a automatizacích: Active Campaign, Airtable, Anabix, Android App, Asana, Caflou, Calendly, Česká spořitelna, Dux-Soup, Email Kampaně, Evernote, Expandio, Facebook Groups, Fakturoid, Fio, Gmail, GoSMS, Google Calendar, Google Docs, Google Drive, Google Sheets…, Hootsuite, iDoklad, Integromat iOS App, JIRA, JotForm, Linkedin, Mailchimp, Mailerlite, Manychat, MeetAlfred, Merk, Microsoft 365 Calendar, Microsoft 365 Email, Microsoft 365 Excel Online, Microsoft 365 People, Open Cage Data, Paypal, PhantomBuster, Pipedrive, Podio, Prospectin, Raiffeisenbank, Raynet, Revolut, Robolytix, RocketReach, Rossum, Simpleshop, Skloňování Jmen, Slack, Smart Emailing, Streak, Stripe, Tabidoo, Teamwork, Toggl, Trello, Twitter, Typeform, Vyfakturuj, WebHarvey, WooCommerce, WordPress, YouCanBookMe, Zapier,  ad. Více zde.

Stáhněte si eBook - Jak začít s automatizací obchodních procesů
This is default text for notification bar