Další pokus k umravnění serveru

Začíná se to stávat pravidlem (stále slibuji ten článek o upgradu serveru, ale ono to stále neskončilo, proto jen bloguju :-), ale dnes bude další pokus o zlepšení situace s naším serverem.
Abych to upřesnil. Máme dvě skupiny serverů (serverů je víc, ale zjednodušeně jsou ve dvou skupinách), jeden in-house na který se vkládá publikačním systémem obsah a druhý je venku a slouží pro vystavování stránek uživatelům. A my máme, kupodivu, problémy s oběma, ačkoliv předmětem upgradu byl před 14ti dny jeden z vnějších.
Na tom vnitřním je problém s velkou zátěží, takže se na něm vlastně nedá pracovat. A na vnějším je problém jednak ve velké zátěži (takže uživatelé skřípají zubama, protože se jim stránky načítají půl dne) a jednak v replikacích. Tj. to co se napíše na in-house server se periodicky přenáší na vnější. V našem případě slovo "periodicky" je jen teoretický pojem. K praktickému stavu se těžko dostáváme. Tedy, „dostáva„. Na tyto záležitosti si totiž platíme firmu. Moc se jim to nedaří a nám dochází trpělivost. 🙁

Leave a comment