Category

Neternity

Nabídky vzdělávání musí být lokální a cílené

S masivním nástupem e-learningového vzdělávání před několika lety mnozí věštili klasickému vzdělávání postupný úpadek, či snad zánik. Proto je dobře, že vznikají portály, které mají za cíl sdružit nabídky (nejen) klasicého vzdělávání podle regionu. Jedním z takových počinů je portál dalšího vzdělávání v Karlovarském kraji, který se zaměřuje zejména na další vzdělávání. Tedy školení a kurzy pro lidi, kteří už doškolních škamen nedochází.

(komerční prezentace)

Cílem portálu, který provozuje Integrovaná střední škola Cheb, je zveřejňovat co nejkomplexnější nabídku vzdělávacích služeb poskytovanou v  Karlovarském kraji a přilehlém okolí.

Na portálu mohou návštěvníci vyhledávat vzdělávací akce (kurzy, přednášky, workshopy apod.) dle zvoleného oboru, místa nebo typu kurzu a oslovovat poskytovatele pomocí kontaktního formuláře.

Registrovaní uživatelé mohou získávat emailem nové nabídky v  oborech, které si sami zvolí nebo zveřejňovat poptávky po specifických kurzech. Poskytovatelé dalšího vzdělávání (DV) si registrací na portálu vytvoří a dále spravují vlastní profil, prostřednictvím něhož zveřejňují své nabídky.

Registrovaní poskytovatelé mohou získávat emailem poptávky ve zvolených oborech a vyzývat absolventy svých kurzů k  jejich ohodnocení.  V současné době je na portálu DVKK registrováno téměř 100 poskytovatelů DV, kteří nabízejí přes 300 kurzů.

Všichni noví poskytovatelé i návštěvníci jsou vítáni. Zveřejnění kurzů na DVKK i všechny další služby jsou zdarma. Portál DVKK je dostupný na adrese: www.dvkk.cz.

Nabídka práce: projektový manažer vývoje webových aplikací + odměna za tip

Společnost Neternity hledá do svého týmu projektového manažera. Nadšence do nových technologií, člověka se zkušenostmi ve vedení a vývoji webových aplikací, stránek a portálů.

Nabízíme odměnu až 20 000 Kč za tip na vhodného kandidáta – více zde.

Požadujeme

Hlavní požadavky:
 • velmi dobré zkušenosti s řízením vývoje webových aplikací na míru – min. 3 roky
 • technické myšlení
 • znalosti problematiky SEO, pravidel přístupnosti podmínkou
 • výborné znalosti návrhu drátových modelů a prototypů webových aplikací
 • velmi dobré znalosti publikačních systémů a frameworků (principiálně i technicky, nikoliv programátorsky)
 • schopnost práce v týmu
 • dobré komunikační dovednosti
 • schopnost pochopit přání klienta a umět zadání dotáhnout do srozumitelné podoby (pro analytika a vývojáře)
 • samostatnost a flexibilita, odpovědnost
 • smysl pro detail a dotahování věcí do cíle
 • aktivní přístup, chuť pracovat na osobnostním růstu a na rozvoji odborných dovedností i soft skills
 • orientace na výsledky

Ideální kandidát/ka:

Sám jste dříve vyvíjel/a webové aplikace a stránky, pak jste se ale přeorientoval/a na řízení projektů, protože Vás více baví kontakt s lidmi, klienty a rád/a vymýšlíte nové věci.

Doplňkové požadavky:
 • smysl pro humor
 • otevřená mysl

 

Náplň práce

Ehm. Máte-li zájem o pozici projektového manažera vývoje webových projektů, měli byste už moc dobře vědět, co bude Vaší pracovní náplní, že? 😉

Tak nač nosit dříví do lesa a zmiňovat to o spokojeném zákazíkovi, plnění plánu, zpracování zadání, dohlížení na termíny atd.

Máte-li zájem na sobě pracovat, spolupodílet se na rozvoji a růstu firmy, pak klikněte na tlačítko níže a napište nám.

PS: Nečekejte. Zítra už může být pozdě.

 

Nabízíme

 • práci na zajímavých projektech (malých, středních, velkých, tenkých i tlustých)
 • transparentní systém procesů fungování firmy a odměňování
 • neustálý kontakt s klienty
 • výkonnostní bonusy
 • kolektiv pohodových (a stále ještě mladých) lidí
 • přístup k novým informacím, lidem, zážitkům
 • spolupráce s externími partnery
 • prostor pro další osobnostní i odborný rozvoj
 • podíl na rozvoji firmy
A k tomu ještě
 • možnost využití sprchového koutu (i v zimě)
 • licence na produkty Atrium zdarma
 • možnost leccos změnit (dámy a pánové, nechceme se nikoho dotknout, ale kdo z vás to má?)
 • prostor pro realizaci vlastních nápadů

 

V případě, že vás nabídka oslovila, neváhejte a pište na kariera@neternity.cz

PS: Microsite k inzerátu je zde.

Neternití novinky – květen

A je tu začátek června a s ním i nepravidelně pravidelné novinky s děním u nás ve firmě. Duben byl klidný i turbulentní zároveň, květen relativně poklidný, tedy až na jeho závěr.

Stěhování národů

V dubnu jsme zakončili naší několikaměsíční stěhovací pouť  směřující k nalezení vhodných, nebo alespoň skoro vhodných prosor. Stávající prostory byly z více důvodů již nevyhovující. Nalezli jsme nakonec prostory, které jsou větší, takže můžeme dál růst. Jsou i světlejší a máme tu i mušli a sprchový kout. Heč. 🙂

Až teprve poté, co jsme si plácli s realitkou i majitelem, jsme zjistili, že o patro níže sídlí dva bývalí zaměstnanci jednoho našeho klienta. To bylo velké překvapení. Jak je ta Praha malá. Mno, už tu sídlíme  měsíc a ještě jsme společně nic nepodnikli. Musíme to brzo napravit!

Nové projekty

V dubnu a květnu jsme spustili několik webových prezentací:

 • Web k projektu Zachování krajinného rázu Šumavy – zkr.npsumava.cz
 • České centrum mezinárodního PEN klubu od nás v rámci spolupráce a podpory dostalo nové webové stránky – jsou sice stále nepatrně konzervativní, tak jak se na tento typ organizace sluší, aleobsahově byly značně rozšířeny – www.pen.cz 
 • Naprosto skvělá věc je databáze kulturních akcí na novém iHNedu – akce.life.ihned.cz – tohle nás hodně bavilo – součástí řešení byla jednak databáze a výstupy (design měl IHNED samozřejmě vlastní), ale hlavně vizuální plnítko této databáze akcí. Moc krásně jsme si s tím vyhráli. Jen škoda, že to nemůžu ukázat na živo.
 • Pro IHNED jsme připravili další dvě podobné databáze, ale jsou zatím nespuštěné, takže neukážu.
 • VIDEOPLAYER PRO IHNED – k tomuhle se vrátím v samostatném článku, protože to bylo docela náročný. Jak vypadá videoplayer přímo na ihnedu – viz zde.

Co připravujeme – Atrium 3.0

Naprosto zásadní věc – Atrium 3.0. Už je to na spadnutí. Dokonce už to vypadá, že jsme vybrali konečně i nové logo.

První adept pro nasazení nového systému bude tento blog. Ale o tom taky až někdy příště.

A co ještě připravujeme

V různé fázi rozpracovanosti máme nyní 4 eshopy (většina z nich čeká spíše už na naplnění obsahem),  dále jedny (nebo dvoje ?) webové stránky. Jeden eshop bude prodávat doplňky a přípravky pro bazény, další je shop se stavebním materiálem, další nabízí digitální tisk a poslední bude prodávat jeden specifický druh produktů, ale to si nechám ještě pro sebe. 🙂

Připravujeme další aukční portály. (mimochodem, aukční portál Zanulu, přejmenovaný na Zanula.cz a Zanula.sk je stále na prodej – zůstal nám v majetku po zákazníkovi, který zkrachoval ještě před tím, než to stihl spustit)

Výzvou pro nás byl vývoj systému pro automatizované generování webových stránek. Už je téměř hotov, resp. je hotov, ale doplňují se do něj šablony, do kterých se weby budou generovat. Ten neukážu, ani nebudu jmenovat.

A co ještě?

Ještě stále potřebujeme obsadit pozici OBCHODNÍ MANAŽER – WEBOVÉ A INTERNETOVÉ APLIKACE A SLUŽBY

 

A to je pro dnešek vše, přátelé. 🙂

Neternití novinky – březen 2011

NETERNITY GROUP - logoÚnor byl studený, slunce bylo pramálo, jakoby se zastavil čas a zima se rozhodla setrvat. To nás nerozhodilo a pilně jsme dál pracovali na některých našich projektech. Kromě jiného jsme se začali bavit o našich produktech, aplikacích a Atriu obecně.

Atrium 3.0

Těsně před koncem měsíce února se podařilo nové Atrium 3.0, které má úplně nové vytuněné jádro, nasadit na stávající aplikaci CMS a až na pár drobečků se zdá, že upgrade za 2.0 na 3.0 nebude pro naše hlavní aplikace (CMS, Shop, Aukce, eLearning, Ankety ad.) zas až tak velkým problémem. Samozřejmě se ještě ukáže nejeden skrytý špidla, ale to už budeme mít ten největší díl za sebou a budeme už jen ladit, ladit a piplat.

Produkty

Nějaký pátek už vedeme debatu o našich produktech a ujasňujeme si, co je to vlastně Atrium. 🙂 Zajímavé diskuse to jsou. Opravdu 🙂 Po mnoha letech vývoje se bavíme o tom, co to vlastně vyvíjíme.

Většina z uživatelů Atria by asi odpověděla, že je to publikační systém. Ano, tak jsme Atrium titulovali dlouhá léta. Jenže on to není jen publikační systém. Atrium vlastně není jen CMS. Jak jsem zmínil v závorce výše, Atrium je též Shop, eLearningová aplikace a spousta dalších.

Mno dobrá, ale co je tedy Atrium? My to víme! Prozradím(e) to, až přijde ten správný čas.

Novinky …

Kromě rozbíhajících se projektů a projektů ve fázi vývoje (shopy, CMS apod.)  dokončujeme nový web pro našeho čestného partnera České centrum mezinárodního PEN klubu, resp. už je hotov, jen zbývá doplnit obsah. Rozšiřujeme funkčnost Atrium SHOPu a připravili jsme pro něj nedávno takové pěkné demo – k vidění na eshop.demo.neternity.cz. Podobné demo máme i k Atrium CMS – zde demo.neternity.cz.

Atrium 2.0 v číslech

Pro jednu prezentaci jsem zkoumal nějaké statistiky související s provozem projektů postavených na Atriu. Došel jsem k zajímavým číslům, která tedy nemohu prezentovat všechna a už vůbec ne jmenovitě, ale snad ta nejzajímavější:

– v jednom projektu Atrium obsluhuje přes 250 tisíc příloh/obrázků v celkové velikosti přes 100 GB

– největší skupina uživatelů administračního rozhraní, kteří obsluhují a spravují obsah jedné webové aplikace (čili něco jako "redakce"), čítá téměř 100 hlav

– v jednom projektu identifikujeme 2000 úkonů / uživatel (započetí editace, uložení změn, smazání apod.) v administraci za jeden měsíc

– Atrium u nejnavštěvovanějšího webu zobrazí kolem 2 milionu stránek měsíčně

– u jednoho projektu ve špičce v jednom dni (24 hodin) zobrazilo Atrium na jednom serveru (frontend + databáze) 1,1 milionů stránek

– daemon obsluhující jednu službu zvládl vybavit (na jednom serveru) ve špičce přes 250 požadavků za 1 vteřinu, v průběhu několika hodin v době vyššího provozu kolem 50 požadavků za 1 vteřinu. Za hodinu to pak dělá neuvěřitelných 500 tisíc požadavků!

– mno, ale také máme projekt, kam přijde za den tak jeden či dva lidé. Ano, i Atrium se umí nudit 🙂

Neternití novinky – únor 2011

NETERNITY GROUP - logo Koncem loňského roku jsem psal Rekapitulaci roku 2010 a plány na rok 2011. Uběhl leden a už se dá říci, že první kontury plánů na rok 2011 jsou vidět mnohem jasněji.

Předně. Postupně se dostává do ostrého provozu nový Fakturační systém. Neběží na Lotusech, ani na SAPu, dokonce ani na osvědčených SW jakými je třeba Vario. Náš fakturační systém je postaven – jak jinak – na Atriu. Je napojen přímo na Neternity Helpdesk (o něm více někdy příště), takže je proces od dokončení úkolu k fakturaci plně automatizovaný. Pouze jedna komponenta ještě není nasazena na ostro a to je odesílání faktur emailem – a pozor – s elektronickým podpisem!

Faktury rozesílá elektronicky kdekdo. My je ale budeme rozesílat elektronicky podepsaným emailem. Když už ty digitální podpisy máme … Časem snad budou elektronicky podepsané i samotné PDF faktury. Jo a abych nezapomněl, faktury se generují do PDF naším vlastním Atrium PDF Generátorem.

Dalším již "okonturovaným" projektem je náš nový e-shop. První verze nové generace shopu je hotová, proběhlo testování. Nyní se připravuje demo. Jako u každé nové věci, i u eshopu probíhají ostré diskuse o tom, co bude ve fázi 1, 2, 3, 4 a zejména co v nich nebude. To je neméně důležité. V knize RESTART to krásně popisují: "Ořežte produkt na minimum, soustřeďte se na základní funkčnost. Soustřeďte se i na to, co produkt umět nebude. Pak produkt vypusťte do světa a až potom ho začněte vylepšovat.". Tento postup jsme zvolili nezávisle na knize – vlastně ono to jinak nešlo, jinak bychom se z toho asi zcvokli. 🙂

Těsně před dokončením a ve fázi testování je též nová verze Neternity Flash Media Playeru – to je taková naše hračka, která už dospívá pomalu do verze 1.7. Co bude umět nová verze, napiši později.

Nové Atrium – původně to měla být evoluce v podobě verze 2.1, ale ukázalo se, že to bude spíše revoluce. Takže jsme přijali myšlenku verze 3.0. Vývoj je v plném proudu, grafika hotová a ve fázi implementace. K A3.0 se budu určitě vracet ještě mnohokrát, takže to by pro tentokrát stačilo – bude to prostě super! 🙂

Podnikání, to je jako pohyb po cykloidu

Inspirováno tímto článkem.

Podnikání je jako pohyb po prodlouženém cykloidu (viz wiki) otočeném vzhůru nohama. Po většinu času je to spousta dřiny, řešení neřešitelného a nasírání se kvůli stále stejným a přesto pokaždé jiným věcem. Dokonce se čas od času musí člověk vrátit o pár krůčků zpět.  

Když se ale na chvilku podaří vynořit se nad hladinu, stojí ten pocit za to. 

Takovýchto period se dá zvládnout i několik za den.

Hledáme nové posily: Vývojář internetových aplikací a www stránek

Hledáme vývojáře, který se bude podílet na vytváření internetových aplikací a webových stránek postavených na publikačním systému Atrium. Uvítáme kolegu, kterému říkají něco pojmy jako selektor, cron, ssh, json, singleton, apache, init.d, rekurze, normální forma.

Nabízíme:

 • práci na zajímavých projektech
 • přátelskou atmosféru
 • možnost podílet se na rozvoji publikačního systému Atrium 2
 • podporu pro další rozvoj (programování, SEO apod.)
 • pohyblivou pracovní dobu (dle dohody)
 • peněžní i nepeněžní benefity

 

Požadujeme:

 • SŠ/VŠ
 • výbornou znalost HTML a CSS
 • výbornou znalost PHP a MySQL a tvorbu DB obecně
 • výbornou znalost Javascriptu, AJAXu, jQuery
 • dobrou znalost základů SEO
 • schopnost pracovat s OS GNU/Linux na desktopu (dle výběru) i serveru (Debian)
 • znalost programování ve FLEXu (Adobe Flex) výhodou
 • schopnost a ochotu hledat univerzální a flexibilní řešení
 • flexibilitu a profesionální přístup
 • spolehlivost
 • smysl pro detail a dotahování věcí do konce
 • zkušenosti s vývojem složitějších webových projektů
 • znalost redakčních/publikačních systémů po stránce stavby webů/aplikací na těchto systémech
 • pasivní znalost anglického jazyka
 

Typ, místo spolupráce:

 • HPP nebo ŽL
 • nástup možný ihned
 • místo práce: Praha, Vršovice

 

Očekáváme:

 • CV
 • přehled referenčních projektů s popisem úrovně zapojení v projektu

 

Kontakt:

Nabídky se CV zasílejte na adresu kariera@neternity.cz

Zdroj: Neternity.cz

Hledáme nové posily: Projektový manažer / analytik internetových projektů

Na počátku jste jen vy a klient. Na konci je funkční, pěkný a použitelný web či složitější webová aplikace a spokojený klient. Čas mezi těmito dvěma okamžiky může trvat několik týdnů až měsíců a vy víte, co vše se musí udělat, aby web vznikl. Schůzky s klientem, návrh struktury a grafiky, komunikace s grafikem, programátory a dalšími, dohled nad vývojem, předávání zadání programátorům a kodérům, dohled nad dodržováním pravidel, optimalizace, testování, řešení připomínek klienta, řešení připomínek klienta, řešení připomínek klienta, vytvoření návodu, školení klienta, testování, plnění daty, opět schůzky, rozvoj hotového webu, návrhy na vylepšení a připomínky klienta… Jsou předchozí slova pro vás dřívím v lese a naprostou samozřejmostí? Pak čtěte dál.

Hledáme projektového manažera a analytika v jedné osobě, který bude mít na starosti vývoj webových projektů od prvotního sestavení dokumentace, přes samotný vývoj až po průběžnou komunikaci s klientem po spuštění projektu do plného provozu.

Pracovní náplň:

 • funkční analýza webu či webové aplikace ve spolupráci s klientem
 • zpracování analytických podkladů (dokumentace) pro vývoj
 • řízení vývoje (komunikace s klientem, vývojáři, grafiky) a analytická podpora při vývoji aplikace
 • přebírání průběžných výsledků vývoje, jejich validace a prezentace v rámci projektu klientovi
 • průběžné školení klienta na ovládání publikačního systému Atrium
 • zpracování podkladů pro funkční a akceptační testy
 • provádění funkčních testů a analytická podpora akceptačního testování ze strany klienta
 • dohled nad kvalitou výstupů vývojářů (testy v různých prohlížečích, funkční testy apod.)
 • analytická a uživatelská podpora
 • průběžná komunikace s klientem, zpracování požadavků a zadávání úkolů vývojářům

Požadujeme:

 • velmi dobré zkušenosti z řízení vývoje webových aplikací
 • analytické a technické myšlení
 • znalosti problematiky SEO, pravidel přístupnosti podmínkou
 • velmi dobré znalosti redakčních a publikačních systémů
 • znalosti programování webových aplikací, databází MySQL a dalších webových technologií (pracovní náplně není programování, ale je nutné vědět, co je a není možné realizovat)
 • praxe min. 3 roky
 • jazyky: AJ pasivně – podmínkou, aktivně  – výhodou
 • schopnost práce v týmu
 • komunikační a vyjednávací dovednosti
 • schopnost pochopit přání klienta a umět zadání dotáhnout do srozumitelné podoby pro vývojáře
 • velmi dobré znalosti analýzy i složitějších strukturovaných aplikací (intranety, databáze apod.)
 • samostatnost a flexibilita, odpovědnost
 • smysl pro detail a dotahování věcí do cíle

Nabízíme:

 • práci v malé rozvíjející se firmě na HPP
 • podíl na vývoji zajímavých projektů
 • výkonnostní bonusy
 • kolektiv pohodových (a stále ještě mladých) lidí 
 • přístup k novým informacím, lidem, zážitkům
 • spolupráce s externími partnery
 • prostor pro další osobnostní i odborný rozvoj
 • podíl na rozvoji malé firmy

Očekáváme:

 • vaše CV
 • informace o realizovaných projektech včetně uvedení podílu a pozice v rámci vývoje projektu
 • kontakt na referenční osobu/y

Termín nástupu:

 • možný ihned

Místo:

 • Praha – Vršovice

 

Oslovila-li Vás tato nabídka pozice, neváhejte a pište na adresu: kariera@neternity.cz. Těšíme se na Vaše emaily.

Zdroj: Neternity.cz

Zase něco ze života, aneb když kovářova kobyla chodí nahatá

Za pár týdnů máme sraz se střední školou po hafo letech (fiftýn). A tak abych nemusel odpovídat na otázku "Hele, co teď vlastně děláš?", řekl jsem si, že odpovím v předstihu a online. Myslel jsem si, že to vyřeší profil na Facebooku  a v síti LinkedIn. Jenže ti, kteří se mě ptají, tam většinou nejsou. A tak jsem si uvědomil, že jsem na čas úplně vynechal blog jakožto informační médium. Jak je vidět z četnosti příspěvků, moc času na psaní nebylo (a není). A přitom témat by bylo víc než dřív.

Děláme webové aplikace

Už je to poměrně dávno, co mi přes ICQ psal bývalý kolega: "Jak to jde v Neternitách?". Tehdy jsem si uvědomil, že Neternity se dá číst i jako množné číslo. Ale není tomu tak.

Neternity není v množném čísle. Je to ta firma, ta společnost, ta Neternity. Ta zábava. A ta práce, kterou ne vždy jde nazvat prací (bráno z pohledu toho, kolik času tomu věnuju), se jmenuje NETERNITY GROUP spol. s r.o. Pro některé z těch, kteří tohle čtou, to není úplně neznámé jméno a těm se předem omlouvám za nošení dříví do lesa.

Kdo má zájem  nechť si vše potřebné najde na našem webu (ano, už máme skoro hotovou novou verzi…). Rozhodně nechci tento blog znásilňovat a dělat z něj prodejní kanál. Ale občas o své práci prostě napíšu. Dělal jsem to dřív, budu to dělat dál.

Za poslední třičtvrtěrok se toho docela dost změnilo – například to, že jsme se přestěhovali do jiných prostor a postupně se rozmnožujeme (raději se neptejte jak :-). Věnujeme se výrobě webových aplikací a stránek, CRM systémů, intranetů, extranetů a e-shopům. S tím jde ruku v ruce i správa serverů a samozřejmě nemohou chybět marketingové aktivity na internetu, SEO, SEM a TAM a zase zpět.

Půlrok nabitý událostmi

Za uplynulý cca půlrok jsme toho vyprodukovali poměrně dost. Namátkou jsme v posledních měsících spustili:

Některé ty věci jsou docela rozsáhlé záležitosti, které se sice tak netváří, ale práce, potu, odříkání a v mnoha případech i šibeničních termínů bylo docela dost. Znáte to … stále času dost a najednou kvapík. Jo, jde to, ale vysvětlujte to doma. 🙂

Všechno to vyrábíme a provozujeme na vlastním univerzálním redakčním a publikačním systému Atrium. Systém (většinou ve verzi 2.0.x) je nasazen dnes na desítkách aplikací a v jeho administračním rozhraní dnes pracují desítky (možná už i pár stoveček) uživatelů (já jsem jedním z nich :-). O počtu vygenerovaných stránek ani nemluvě.

K tomu všemu si ještě trochu hrajeme a vyvíjíme univerzální flashový multimediální přehrávač pro webové stránky. Umí přehrávat nejen flv video, ale také audio (mp3) a dokáže i slideshow obrázků. A nebo jejich libovolnou kombinaci audio-foto-video. K tomu je skinovatelný, umí pracovat s reklamou, s titulky a má mraky nastavení. Některé variace jsou vidět na serverech video.ihned.cz, euroskop.cz, respekt.cz. No a připravujeme k tomu jednu specialitku, ale ta je zatím ve vývoji.

Starší verzi 1.4 lze stáhnout na Slunečnici a novější 1.5 právě testujeme.

A ta nahá kobyla …

Samozřejmě mluvím o našem webu, ale také o webu k Atriu a také k flashovému přehrávači. Web Neternity je dva roky starý a nevyhovující a weby k Atriu a přehrávači ještě nejsou vůbec. Není to dobré, radost z toho nemám a ač jsou prvně dva jmenované weby v podstatě hotové po technické stránce, chybí jim ještě část obsahu a nějaké finesky. Ale jsme dříči a jsem si jist, že brzo spatří světlo světa.

To by bylo pro dnešek všechno

Dlouho jsem se přemlouval, abych tento úvodní text, toto krátné intro, napsal. Nedávno jsem se probíral starými papíry a našel jsem historické záznamy o tom, jak vznikalo jméno Neternity a jaké byly alternativy. Ale o tom třeba až příště.

 

Chystáte nový digitální projekt nebo službu? Potřebujete se hnout z místa? Pomůžu vám to vysochat. Kontaktujte mě: