Category

Fotoblog

Na motorce s Andulou

Na motorce jezdní dneska kde kdo. A podle toho to na těch silnicích vypadá. Tuhle jsme jeli kolem nějakého šílence, který skončil po parabolickém letu asi 200m v poli. Bohužel motorkáři nemají ještě ani padáky, ani airbagy. I když u toho airbagu by se to mohlo postupně zlepšovat. Originální zádový airbag vymyslel chlapík na následujícím snímku.

Andula na motorce

Foceno někdy v průběhu června na Evropské v Praze.

Ptáček a jeho průjmíček

Chudáček ptáček. Jen tak si letěl a než stihnul doletět na nějakou toaletu, musel to pustit přímo do peří. A pak přímo … dolů. Na to parádně nablýskané auto.

posrané auto

Tak teď nevím, jestli mám víc litovat ptáčka – průjmáčka, nebo majitele toho auta.

Být majitelem auta, tak mě to pokálený vozítko asi docela … nasere.

Nová Škoda Roomster je ve skutečnosti menší

Škoda Roomster je v těchto dnech vystaven v PVA v Praze na AutoPraha 2006 a protože se údajně jedná o českou premiéru, je kolem něj docela frmol (viz fotka níže). Musím říct, že když jsem si to auto prohlížel na nejrůznějších fotkách, docela se mi líbilo. Ale na vlastní oči mě to trochu zklamalo. Škoda Roomster je menší, než vypadá na obrázcích, zpracováním a rozměry připomíná hodně Fabii a nic moc na něm vlastně není. Kdyby bylo o třídu výš, někde na úrovni Octavie, tak už by to bylo o něčem jiném a dalo by se mluvit o velmi povedeném autu. Takhle je to jen takové sice docela pěkné auto, které ale nijak významně nenadchne.

Škoda Roomster

Škodě Roomster chybí mohutnost, která pro takovýto typ auta je velmi důležitá. Připadá mi křehčí a zranitelnější, než možná ve skutečnosti je. Pro Škodovku je to určitě významný krok, ale nemám pocit, že by to byla bůhvíjak převratná novinka.

Snowtubing aneb bobování na gumách

SnowtubingVyrazil jsem po mnoha letech na hory. Slovo "mnoha" znamená fakt hafo let, ale to je fuk. Podstatný je, že jsem si pěkně zajezdil na gumě. Na takový tý kulatý barevný gumě, která se dá řídit jen omezeně, ale za to dokáže dosáhnout slušné rychlosti. Prý se tomu říká snowtubing. Více už jen obrázky …

Na téhle fotce to tak nevypadá, ale fakt to jede:

Snowtubing

Dá se i ve dvou, ale chce to cvik (ta moucha cecé vlevo je Filip) :

Snowtubing

Tenhle ne, ale některé skoky byly ukázkové:

Snowtubing

Toulky po Slovensku (IV) – beruška

Na závěr miniseriálu jedno zvířátko. Rozhodoval jsem se, jestli sem „otisknu“ mouchu, která mi přistála na prstě a nebo berušku na stéblu trávy. Nakonec jsem zvolil poetičtější berušku.

Beruška v trávě

A ze srandy ještě detail. Mohla by být trochu ostřejší, ale v tom větru to fakt nešlo líp. 🙂

Beruška v trávě - detail

Toulky po Slovensku (III) – Lomnický štít

AS Lomnickým štítem to bylo podobně jako v restaurací UFO v Bratislavě, o které jsem psal včera. Tady se nám ale pro změnu potvrdilo pořekadlo – kdo pozdě chodí, ten nejede na Lomnický štít. Jízdenky až nahoru ten den byly totiž už vyprodané, takže jsme se svezli jen o pár set metrů níž na Lomnické sedlo. Ale pohled to byl i tak úchvatný a to na všechny strany. Na obrázku níže je pohled na samotný Lomnický štít.

Lomnický štít

A kdyby si to chtěl někdo dát na pozadí jako já, zde je Lomnický štít ve větším rozlišení.

PS: Ten červený bod vpravo je lanovka nahoru na horu Lomnický štít.

Toulky po Slovensku (II) – UFO

Asi každý zná netradiční restauraci tyčící se nad Novým mostem v Bratislavě – viz. stránky UFO. Ale asi ne každý tam byl. A mezi ně se počítám i já. Takže pokaždé, když jsem v Bratislavě, tak si říkám, musím se tam jít podívat. Nepodívat se tam, je něco jako jet do Prahy a nejít na Petřín. Během dovolené jsme tedy se konečně dostali až tak daleko, že jsme byli pod ní, připraveni jí testnout. Jenže. Nějaká parta koko*ů tam měla nějakou soukromou party. Zrovna v den, kdy jsme tam byli my. Grr! Vyfotil jsem si tedy alespoň Nový most z netradiční perspektivy.

Nový most Bratislava

Toulky po Slovensku (I) – inline dráha

Z letní dovolené jsem vybral pár fotek, které bych tu chtěl mít. Původně jsem chtěl nazvat tento miniseriál Toulky po Česko-Slovensku, ale pak jsem si uvědomil, že ve výběru fotek zbylo jen Slovensko, ačkoliv jsme dovču trávili i v Čechách. Zajímavé. 🙂 A dnes to bude trochu sportovní.

Komu připadá Letná či Ladronka (v Praze) pro inline bruslení malá, tomu srdce zaplesá na neuvěřitelně dlouhé dráze. Ta dráha měří 18 až 48 km a samozřejmě se musí počítat i cesta zpět (čili ještě x 2) a povrch je vesměs skoro dokonalý. Žádné prudké stoupání, velké hrboly nebo na inlinech nepřekonatelné překážky. A kde je? V Bratislavě. A takhle to vypadá. Stačí „nasednout“ a šlapat a šlapat.

Inline dráha Bratislava

Více informací v článku Sen bruslaře: Nekonečně dlouhá trasa na serveru www.inline-online.cz.

Jsem nešikovný prase

Jak jinak se nazvat poté, co jsem naskládal oplatky do jogurtu a v následující vteřině ten jogurt vyklopil kousek od klávesnice na stůl. Neodolal jsem a vyfotil jsem to (btw, pomocí T-Mobile MDA Compact), ostatně podívejte se sami.

Jogurt na stole

PS: Ještě nikdy jsem tedy nejedl jogurt přímo ze stolu. Ale kupodivu to docela šlo. 🙂

Kombajn bez kombajnéra

Tohle bude možná něco pro Píďu. Není to sice traktor, co jede do hor, ale je to kombajn, co přijel z pole. Ještě z něj koukalo obylí. Úžasný stroj.

Kombajn bez kombajnéra

Chystáte nový digitální projekt nebo službu? Potřebujete se hnout z místa? Pomůžu vám to vysochat. Kontaktujte mě: